Site Loader

Możesz znaleźć liście moringi na rynku w różnych formach. Najbardziej preferowaną opcją są suszone i sproszkowane liście. Są jadalne i mają mnóstwo zastosowań.

Możesz dodać łyżkę proszku z liści do gorącej lub zimnej wody i wypić. Kolejnym wspaniałym pomysłem jest zaparzenie filiżanki herbaty z moringą. Możesz także mieszać ten proszek w koktajle proteinowe, owsiankę, płatki i zupy. Liście można również dodać do sosu sałatkowego. Jeśli żadna z tych opcji nie wydaje ci się imponująca, możesz brać kapsułki z moringą. Przy tak wielu sposobach korzystania z nich, liście moringi są na dobrej drodze, aby stać się kolejnym popularnym suplementem diety. Roślinie zostało przypisanych wiele korzyści terapeutycznych. Ze wszystkich części roślin liście moringi zostały szeroko przebadane pod kątem ich właściwości przeciwutleniających dzięki wysokiej zawartości fenoli. Możesz je spożywać na surowo lub na sucho. Proszek z liści moringi znalazł szerokie zastosowanie w schematach diety. Kapsułki z liści również są dobrą inwestycją. Składniki odżywcze chronią przewód pokarmowy przed pasożytami i infekcjami bakteryjnymi oraz pomagają uzupełnić utraconą zawartość białka po atakach patogennych.

Aby działać prawidłowo, ludzkie ciało potrzebuje dużej ilości białek, aby leczyć uszkodzone i dysfunkcyjne komórki. Moringa, zawierająca duże ilości białek i witamin, jest naturalnym przeciwutleniaczem, dlatego jest stosowana w leczeniu pacjentów z niedokrwistością lub osób z wysokim ciśnieniem krwi i cukrzycą. Wzmacnia układ odpornościowy organizmu, dzięki czemu może zwalczać bóle stawów spowodowane zapaleniem, a także ból w płucach i narządach spowodowany zaburzeniami oddychania, takimi jak astma. Wszystko to dzięki właściwościom przeciwzapalnym, co czyni ją całkowicie naturalną alternatywą dla leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Sproszkowane liście moringa są niezbędne w zestawie pierwszej pomocy i pomaga w wielu innych typowych chorobach i dolegliwościach, takich jak bóle brzucha, wrzody i infekcje grzybicze. Pomaga nawet organizmowi w walce z trudniejszymi problemami zdrowotnymi, takimi jak zaburzenia pracy tarczycy i kamienie nerkowe.

Post Author: Joanna