Site Loader

Wiele osób uważa, że ​​ogrodnictwo zajmuje dużo czasu i pracy.

Nie zawsze tak jest! Istnieją rodzaje ogrodów, które pasują do każdego klimatu i stylu życia. W wielu miejscach rodzime ogrody roślinne wymagają niewielkiej ilości wody i przyciągają piękne motyle. Nawet jeśli masz tylko mały ogródek lub wcale, możesz uprawiać zioła i warzywa w doniczkach. Ten artykuł zawiera przydatne wskazówki dla ogrodników domowych.Przed zasadzeniem czegokolwiek w ogrodzie sprawdź glebę. Istnieją usługi badania gleby, które za niewielką opłatą mogą analizować zawartość gleby w ogrodzie. Dzięki tym wynikom możliwe jest uszlachetnianie i uzupełnianie gleby, aby była jak najbardziej żyzna. Koszt analizy zostanie łatwo zrekompensowany korzyściami zdrowej i żywej uprawy.Jeśli masz wysokie rośliny, wesprzyj je palikami. Zapobiegnie to opadaniu wysokich roślin, gdy są obfite w kwiaty, które mogą wyglądać na bardzo niechlujne. Wspieraj pnące krzewy kratą, aby kontrolować pnące winorośle i zapobiec ich inwazji na inny obszar roślin.Przed zasadzeniem pierwszego ziarna sporządź plan ogrodu. Łatwo będzie zapamiętać, gdzie znajduje się każda roślina, gdy kiełki zaczną wystrzeliwać następnej wiosny. Masz problemy z organicznym ogrodem? Te wskazówki mogą pomóc!

Kolejną korzyścią jest to, że nie stracisz małych roślin w dużym ogródku.Wykorzystaj swoje używane rajstopy na dwa korzystne sposoby w ogrodnictwie.

Owijanie i wiązanie starych odłamków mydła w rajstopach pozwala szorować uporczywą ziemię z brudu z rąk, bez konieczności używania drogich mydeł ogrodowych. Możesz także użyć rajstop, aby spakować swoje kabaczki i melony, gdy rosną, aby zapewnić im większe wsparcie na winorośli, a słońce nadal może przebić się przez wyroby pończosznicze.Czy wiesz, że podlewanie roślin ogrodowych na zewnątrz wodą z czosnkiem może pomóc odpędzić szkodniki? Po prostu obierz liście z kilku ząbków czosnku i umieść je w dużym pojemniku, takim jak czysty plastikowy dzbanek na mleko. Napełnij pojemnik wodą i pozostaw czosnek przez dzień lub dwa przed podlaniem roślin.Zaplanuj, gdzie posadzisz określone warzywa w swoim ogrodzie, zanim je posadzisz. Musisz wiedzieć, jak wysokie i szerokie są niektóre rośliny, aby uniknąć przepełnienia roślin. Wiedząc z wyprzedzeniem, czego możesz się spodziewać po swoich roślinach, pomożesz również umieścić je na tyle daleko od siebie, abyś w razie potrzeby mógł łatwo między nimi chodzić.Aby jak najlepiej wykorzystać swój ogród, ważne jest, aby odpowiednio i konserwatywnie nawadniać ziemię. Chociaż niektórzy mogą mieć tendencję do odżywiania swoich ogrodów zbyt dużą ilością wody, jest to nie tylko marnowanie wody, ale nie jest to pomocne dla twoich roślin. Upewnij się, że podlewasz rośliny umiarkowanie, aby zapewnić jak najzdrowszy ogród.Kiedy zaczynasz wysiewać, możesz użyć pustych rolek papieru toaletowego i ręczników papierowych, zamiast kupować drogie tace ze sklepu. Rurki można ciąć na mniejsze kawałki i umieszczać bezpośrednio w ziemi, ponieważ ulegają one biodegradacji i z czasem po prostu się rozpadają. Jest to prosty sposób, aby upewnić się, że system korzeniowy nie zostanie uszkodzony.Nadaj swojemu ogrodowi egzotyczny wygląd dzięki sukulentom. Sukulenty, sadzone bezpośrednio w ziemi lub w doniczkach, mogą nadać Twojemu ogrodowi egzotyczny charakter. Większość jest uprawiana ze względu na ich ciekawe kształty, ale sporo ma efektowne kwiaty. Wymagają dużo lekkiej, piaszczystej, szybko przepuszczalnej gleby i skromnego podlewania w okresie wegetacji. Najtwardsze sukulenty to sedum i sempervivum. Łatwo się rozmnażają przez podział kępy, a pędy łatwo się ukorzeniają, gdy sadzi się je w wilgotnej glebie.Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać własną żywność lub zioła, zapewnić siedlisko dla dzikiej przyrody, czy po prostu zatrzymać się i powąchać kwiaty, prawie każdy może zrobić ogród, nawet na małych przestrzeniach. Wykorzystaj wiedzę zdobytą w tym artykule, aby jak najlepiej wykorzystać swój przydomowy ogród, niezależnie od jego rodzaju.

Post Author: Joanna