Site Loader

Drewniane zabawki są często pokrywane bezpieczną farbą lub olejem, aby wyglądały kolorowo i zachęcająco.

W rezultacie z biegiem czasu drewniana zabawka straci swój prawdziwy kolor i prawdopodobnie będzie miała kilka zadrapań. Nie oznacza to, że zabawka nie jest już bezpieczna, ale raczej że dziecko może bardziej zainteresować się inną zabawką. Ale jako rodzic możesz zdobyć bezpieczne farby i zaangażować swoje dziecko we wspólne malowanie zabawek na nowe kolory.

Czy drewniane zabawki zainteresują dziecko?

Firma Little Dutch produkuje drewniane zabawki dla dzieci

W sprzedaży znajdziemy różnorodne rodzaje drewnianych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Chodziki, pojazdy i zabawki na kółkach, to świetne sposoby na zwiększenie zdolności motorycznych dziecka. Rosną one również razem z maluchem i stają się świetnymi narzędziami do wyimaginowanej zabawy oraz nauki chodzenia. Upewnij się, że kółka są bezpieczne, gdy dajesz dziecku toczącą się zabawkę i unikaj zabawek z częściami, które byłyby wystarczająco małe, aby stwarzać ryzyko zadławienia.

Zwiększony koszt produkcji, jak drewno ze zrównoważonych źródeł, bezpieczne kleje i farby, często oznacza wyższą cenę detaliczną zabawek drewnianych w porównaniu do zabawek plastikowych. Jednak trwałość i wszechstronność powoduje, że dziecko może bawić się takimi zabawkami przez wiele lat. Jeśli jednak kupujesz mądrze, nie powinno to być problemem, ponieważ prawie wszystkie drewniane zabawki zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, posiadają również certyfikaty.

Najlepszym wyborem, jakiego możesz dokonać dla swojego dziecka, jest wybór zabawek, na które cię stać i które są najbezpieczniejsze dla dziecka oraz odpowiednie do jego wieku. Wraz z wiekiem dzieci dostępne stają się również większe możliwości wyboru. Możesz sprawdzić ofertę firmy Little dutch zabawki dla dzieci wykonane z bezpiecznego drewna obecnie znowu stają się niezwykle popularne. W ofercie znajdziemy domki dla lalek, zabawkowe kuchnie, zestawy puzzli oraz klocków, kolejki z drewna i wiele innych kreatywnych zabawek wspomagających rozwój dziecka.

Post Author: Joanna