Site Loader

Kto nie chce wyhodować egzotycznego kwiatu? Ale nie zawsze wiemy o istnieniu wielu z nich.

Albo widzieli bromelia lima mix w sklepie, kupili ją, od razu pojawia się wiele pytań na temat opieki. Zanim zaczniesz nieznaną roślinę, musisz się o niej wszystkiego dowiedzieć. Jedną z oryginalnych roślin kwiatowych jest bromeliada, która przyciąga swoim dekoracyjnym efektem. Nadaje się do każdego wnętrza. Często można go zobaczyć nie tylko w mieszkaniach, ale także w biurach. Z tego artykułu dowiesz się, jak dbać o nomadę w domu, aby nie bolała i zawsze zachwycała swoim pięknem. W końcu ona, jak każda roślina, ma swoje cechy i sekrety.

Trylogia Nomów jest krewnym ananasa, ponieważ należą one do ogólnej rodziny – trylogii Nomów. Nazwa pochodzi od szwedzkiego miłośnika botaniki i lekarza Olafa Bromeliusa, który mieszkał w latach 1639–1705. Miejsce narodzin tej egzotycznej kultury to Ameryka Łacińska i Indie Zachodnie. Dlatego pożądane jest, aby tworzyła warunki zbliżone do klimatu tropikalnego, a także dla takich kwiaty rodzaje. Miejscowi mieszkańcy zbierają owoce dzikiej Nomów, jedzą je, przygotowują z nich napoje bezalkoholowe. Proces pojawienia się tego piękna rozpoczął się bardzo dawno – przypuszczalnie ponad 200 milionów lat temu. Dążąc do przetrwania, uciekając przed powodzią, osiadła na skałach lub drzewach.

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że potrzebuje narożnika o najwyższym poziomie wilgotności. Dobrym połączeniem jest znalezienie akwarium obok niego. W tym celu używaj specjalnych nawilżaczy.

Zbiorniki z wodą są umieszczone obok rośliny. Druga zasada to ochrona przed przeciągami i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Klimatyzatory i wentylatory obok kwiatu nie są zalecane. Chociaż konieczne jest przewietrzenie pokoju. Stagnacja powietrza jest niekorzystna dla egzotycznego piękna. Jeśli nie ma przeciągu, latem możesz pozostawić otwarte okno. Czuje się wygodnie we wschodnich oknach.

Oświetlenie Bromeliad potrzebuje dobrego oświetlenia. Nie zapominaj jednak, że światło słoneczne na liściach je pali. Zimą hodowcy kwiatów tworzą dla niej dodatkowe oświetlenie za pomocą zainstalowanych lamp. Pożądane jest, aby światło padało z góry. Roślina zachwyci Cię jasnym, długim kwitnieniem, jeśli:

  • wybierz odpowiednie podłoże;
  • terminowy nawóz;
  • zapewniają wilgotność i oświetlenie spełniające wszystkie wymagania.

Warunki temperaturowe dla Nomów są uważane za komfortowe warunki w temperaturze 21–25 ° C. Zimą lubi spadek tych wskaźników do 15-17 ° C. Najważniejsze jest, aby temperatura w pomieszczeniu nie spadła do 10-12 ° C. Wtedy roślina może umrzeć.

Post Author: Joanna