Site Loader

Dbanie o skórę to coś, czego nigdy nie będziesz żałować.

Wiele osób nie dba o swoją skórę i żałuje tego w późniejszym życiu, kiedy zaczyna się pojawiać wiek. W tym artykule omówimy kilka prostych, szybkich wskazówek, które możesz zrobić, aby lepiej zadbać o swoją skórę.Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry, jest codzienne stosowanie kremu przeciwsłonecznego z SPF 15 lub wyższym. Długotrwała ekspozycja na słońce i jego szkodliwe promienie mogą pozostawić zmarszczki, plamy starcze i chronicznie suchą skórę. Codzienne stosowanie kremu nawilżającego z filtrem przeciwsłonecznym sprawi, że Twoja skóra będzie bardziej miękka, gładsza i mniej podatna na zmarszczki.Niektóre balsamy i środki nawilżające mogą być odpowiedzialne za pogorszenie stanu Twojej skóry! Kluczem do sukcesu jest świadomość indywidualnego rodzaju skóry i stosowanie wyłącznie balsamów lub olejków specjalnie dostosowanych do Twoich potrzeb. Dowiedz się, jak tłusta lub sucha może być Twoja skóra i dokonuj wyboru na podstawie tych informacji.Jeśli chcesz leczyć złą skórę, sok z cytryny może ci pomóc. Sok z cytryny pomaga zamknąć rozszerzone pory i wysusza nadmiar sebum na skórze.Nawilżenie jest w porządku. Chociaż nadmiar oleju może być przyczyną trądziku, wiele leków przeciwtrądzikowych nadmiernie wysusza skórę, a środki nawilżające są najlepszym sposobem, aby temu zaradzić. Tylko pamiętaj, aby kupić kremy nawilżające do twarzy, które są oznaczone jako „nie zatyka porów”, co oznacza, że ​​nie zatykają twoich porów.Kiedy nawilżasz twarz, rozsmaruj trochę na szyi! Tworzą się tam zmarszczki podobne do tych na czole, a perfekcyjnie wypielęgnowana twarz w towarzystwie krepowej, prążkowanej szyi wciąż pokazuje wiek! Jeśli masz skłonność do trądziku, użyj balsamu do twarzy na klatkę piersiową i górną część pleców. Jest lżejszy i większość z nich jest wymieniona jako nie zatyka porów, więc nie zatyka porów.Jeśli chodzi o zabawę na słońcu z dzieckiem, pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Starannie dobrane porady dotyczące pielęgnacji skóry dla świecącej skóry

Skóra niemowląt jest cienka i delikatna i nie może znosić ani długiej ekspozycji na słońce, ani ostrych filtrów przeciwsłonecznych.

Dostępne są marki przyjaznych dla dzieci kremów przeciwsłonecznych, ale najbezpieczniej jest założyć dziecku bardzo dużą czapkę i/lub kupić jedno z tych „schronisk dla dzieci”, które można zabrać na plażę lub basen, aby miały miejsce do przechowywania fajne i nie poparzyć.Aby zapobiec zmarszczkom i plamom starczym spowodowanym uszkodzeniami słonecznymi, ogranicz ekspozycję na słońce. Jeśli to możliwe, zawsze stosuj filtr przeciwsłoneczny SPF 15, który ochroni Twoją skórę przed promieniami słonecznymi UVB i UVA, szczególnie między godziną 10 a 15. W miarę możliwości noś kapelusze i długie rękawy, aby ograniczyć ekspozycję na słońce.Pamiętaj, że każde strawione jedzenie może mieć wpływ na twoją skórę. Dlatego ważne jest, aby unikać produktów bogatych w sól, produktów wędzonych, przypraw i żywności z konserwantami. Tego rodzaju pokarmy mogą na dłuższą metę spowodować, że Twoja skóra będzie wyglądać niezdrowo.Zadbaj o obszar pod kolanami, aby zapewnić wysokiej jakości pielęgnację skóry. Ponieważ gojenie zajmuje więcej czasu na nogach i poniżej, ważne jest, aby upewnić się, że uzupełniasz te obszary. Najgorsze, co chciałbyś się wydarzyć, to zainfekowanie obszaru, co może spowodować poważne szkody.Spędziłeś trochę czasu czytając o tym, jak lepiej zadbać o swoją skórę. Przeczytałeś kilka wskazówek, które prawdopodobnie już znałeś, a niektóre mogą być dla Ciebie nowe. Wypróbuj je, aby zobaczyć, co może Ci najbardziej pomóc, a które po prostu nie pasują do Ciebie.

Post Author: Joanna