Site Loader

O zdrowych zębach świadczy nie tylko ich atrakcyjny wygląd, ale również ich prawidłowe funkcjonowanie w zakresie dzielenia i rozdrabniania pokarmu.

Właściwy stan zębów oraz brak różnego rodzaju dolegliwości wpływa również dobrze na inne organy ludzkiego organizmu. Czasem może jednak dojść do sytuacji, w której możliwe jest całkowite utracenie swojego uzębienia. Zęby można stracić na przykład z powodu starości, jakiejś choroby lub w wyniku wypadku albo innego niekorzystnego zdarzenia. Pozytywną informacją jest to, że na terenie naszego kraju działają liczne placówki medyczne zajmujące się świadczeniem fachowych usług obejmujących odbudowę zębów pacjenta.

Skuteczne metody odbudowy uzębienia

Co warto wiedzieć o różnych metodach odbudowy braków w uzębieniu?

Jeśli dojdzie do utraty większej ilości lub co gorsza wszystkich zębów, wówczas rozwiązaniem problemu jest stworzenie i dopasowanie odpowiedniej protezy do potrzeb pacjenta. Są to sztuczne zęby, które charakteryzują się wysoką trwałością oraz dobrym dopasowaniem do szczęki człowieka. Takie protezy od bardzo dawna stanowią idealny sposób odzyskania atrakcyjnego uśmiechu oraz przywrócenia normalnego codziennego funkcjonowania. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że szerokie grono starszych i młodszych pacjentów, którzy stracili swoje zęby, decyduje się na protezy zakładane prywatnie lub na kasę chorych.

Kolejnym popularnym rozwiązaniem stosowanym najczęściej w przypadku utraty pojedynczych zębów, jest wszczepienie implantów. To na nich osadzane są sztuczne korony zębowe, takie jak na przykład Lava. Dzięki takim rozwiązaniom pacjent może cieszyć się kompletnym uzębieniem, w którym nowe zęby nie różnią się wyglądem ani kolorem od pozostałych zębów. Profesjonalnie wykonane korony Lava prezentują się niezwykle estetycznie, są dobrze dopasowane do szczęki pacjenta oraz nie powodują bólu, dyskomfortu ani żadnych niechcianych skutków ubocznych.

Rozwiązania promowane hasłem korony lava poznań poleca się również w przypadku pacjentów, którzy nie utracili zębów, ale uszkodzili je częściowo. Odbudowa zębów z wykorzystaniem tego rodzaju koron wpływa pozytywnie na estetykę oraz trwałość zębów, a także ochronę przed różnymi chorobami. Dobrą wiadomością jest fakt, że korony tego rodzaju są oferowane przez wiele profesjonalnych firm na terenie Polski.

Post Author: Joanna