Site Loader

Kontener transportowy to specjalistyczna jednostka ładunkowa, która jest spełnia określone międzynarodowe standardy związane z transportem.

Właśnie one są najczęściej wykorzystywane w transporcie drobnicowym, zarówno morskim, jak i drogowym. Korzysta się z nich także w transporcie kolejowym i lotniczym. Swoją popularność zawdzięczają funkcjonalności i uniwersalności. Dzięki temu, że są solidnie wykonane, mogą służyć przez wiele lat.

Rodzaje kontenerów

Istnieje wiele różnych rodzajów kontenerów, wśród których możemy wyróżnić m.in. kontenery 20-stopowe, kontenery 40-stopowe, czy też kontenery chłodnicze. Każdy z nich przystosowany jest do innego rodzaju towaru – kontenery morskie służą do transportu różnego rodzaju ładunków suchych, kontenery chłodnicze – do przewozu produktów wymagających niskiej temperatury, a kontenery 20- i 40-stopowe – do transportu o dużej objętości.

Jak wybrać kontener?

Wybór kontenera zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju ładunku, ilości towaru do przewiezienia, odległości, na jaką ma być przewieziony oraz od budżetu. Ważna jest też dostępność odpowiedniego środka transportu. Decydując się na daną jednostkę powinniśmy również zwrócić uwagę na stan techniczny kontenera, jego solidność wykonania oraz na to, czy spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa.
Jak wybrać kontener idealny dla Twojej firmy?

Kontenery dostępne w firmie TruckCare

Oferta z kontenerami w TruckCare oferuje szereg różnych typów kontenerów, które są idealne do transportu różnego rodzaju towarów. W Truck Care można znaleźć pełną ofertę. Zadzwoń do nas, a nasi specjaliści pomogą Ci wybrać optymalne dla Twojej firmy rozwiązanie.

Czym kierować się przy wyborze firmy oferującej kontenery?

Wybór firmy, u której zakupisz lub wynajmiesz kontenery jest równie ważny, co wybór samego kontenera. Dobra firma gwarantuje Ci profesjonalne doradztwo, szeroki wybór modeli, konkurencyjne ceny oraz szybką realizację zamówienia. Warto zwrócić uwagę również na opinie innych klientów – one często są najlepszą rekomendacją.

Post Author: Joanna