Site Loader

Trzeba się na wszystkim bardzo dobrze znać. Jeśli chcemy zwalczać chwasty, które pojawiły się w ziemniakach to nie ma innego wyjścia jak sięgnąć po to, co oferują znani producenci.

Stosowanie czegoś nieskutecznego nie m sensu. Nawet, jeśli taki herbicyd jest bardzo tani to, co nam z tego? Nic na tym przecież nie zyskamy. gleba pod ziemniaki jest bardzo dobrze nawożona, dlatego chwasty zaczną tam rosnąć o wiele szybciej niż ziemniaki. Jeśli zaczniemy rozwijać się perz właściwy to jego korzenie są taką siatką, że tak naprawdę ziemniaki nie mają szans żeby rosnąć.

Tak być nie może, bo przecież będziemy mieć z tego powodu bardzo duże straty, a my chcemy zyskać na zbiorach bardzo dużo. Jeśli nie zadbamy o skuteczne herbicydy do walki z chwastami to trzeba się spodziewać, że zbiory będą nawet o siedemdziesiąt procent niższe. Zbieranie ziemniaków wiąże się ze sporą ilością pracy, trzeba zatrudniać ludzi, a zatem są to spore koszty. To, dlatego im więcej będzie ziemniaków tym bardziej się to wszystko opłaca.

Herbicydy do konkretnych chwastów

Nie można stosować czegoś przypadkowego, co w opisie nie ma walki z chociażby wspominamy perzem właściwym. Na naszej uprawie może się pojawić również gwiazdnica pospolita, która jest bardzo trudnym do zwalczania chwastem. Na szczęście roli na rzuca się w oczy, bo jest bardzo duża. To jest jeden z tych gatunków, który rozwija się w błyskawicznych tempie. Wystarczy kilka tygodni żeby roślina zakwitła i zaczęła wydawać nowe nasiona. Trzeba to przerwać, bo inaczej nie zapanujemy nad chwastami w uprawach ziemniaka. Chemia nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem w uprawach, ale gdyby nie ona to niestety, ale wiele byśmy nie zyskali. Wiedząc, jakie zastosować herbicydy do ziemniaka mamy łatwiej. najlepszym rozwiązaniem jest się do tego przygotować. Skoro w ubiegłych latach mieliśmy problemy z chwastami to szanse, że w tym roku będzie inaczej są znikome. To, dlatego wybieramy sobie taki środek chemiczny, który działa i szybko będziemy mogli pozbyć się problemów.

Post Author: Joanna