Site Loader

Osoby, które chcą pracować przy montażu urządzeń klimatyzacyjnych, powinny ukończyć odpowiednie szkolenie, aby uzyskać certyfikaty F-gazy, które dotyczą obsługi wielu maszyn i urządzeń związanych z wentylacją oraz klimatyzacją.

Uprawnienia na montaż urządzeń chłodniczych i klimatyzacji

Czego dowiemy się podczas szkoleń F-gazy

Uprawnienia pozwolą nam na pracę jako monter urządzeń klimatyzacyjnych, możemy przeprowadzać montaż urządzeń chłodniczych w budynkach oraz samochodach ciężarowych.

Możemy także prowadzić montaż instalacji klimatyzacji samochodowej czy też pracować przy wielu systemach związanych z ochroną przeciwpożarową w budynkach. Dodatkowo uprawnienia F-gazy pozwolą nam na pracę przy montażu pomp ciepła, obecnie są to bardzo poszukiwane uprawnienia ze względu na dużą popularność zielonych źródeł energii. Podczas szkoleń przygotowawczych do egzaminu na F-gazy kursanci dowiedzą się, w jaki sposób kontroluje się szczelność, naprawia oraz montuje różnego rodzaju instalacje, agregaty chłodnicze, które zawierają gazy fluorowane.

Szkolenia na uprawnienia F-gazy przewidują także wiele informacji związanych z obsługą urządzeń chłodniczych oraz klimatyzacyjnych, będzie to przykładowo kontrola szczelności, sprawdzenie dokumentacji czy też wprowadzenie danych dotyczących urządzeń do systemu. Zostaną objaśnione zasady działania wszystkich najważniejszych elementów klimatyzacji przykładowo sprężarki, skraplacza. Ważnym elementem jest także konserwacja parowników, które chłodzone są wodą oraz powietrzem, serwisowanie zaworów termostatycznych. Dzięki temu pozyskamy bardzo dobrą wiedzę na temat obsługi, montażu oraz serwisowania i naprawy urządzeń służących do chłodzenia czy klimatyzacji pojazdów oraz budynków.

Kursy na uprawnienia F-gazy odbywają się w całym kraju, w każdym większym mieście Polski możemy zapisać się na szkolenie w dogodnym terminie. Możemy wybrać kursy jednodniowe, które pozwolą nam na podejście do egzaminu. Na stronie https://sep-on-line.pl/kursy/kurs-f-gazy możemy znaleźć więcej szczegółów dotyczących kursów na F-gazy dla przedsiębiorców i pracowników.

Post Author: Joanna