Site Loader

Transport towarów nigdy nie był tak dużym priorytetem, jak obecnie, dlatego należy za wszelką cenę zapobiegać potencjalnym awariom ciężarówek, samochodów dostawczych i naczep.

Jest kilka rzeczy, na które musisz uważać przed i podczas podróży, ponieważ samochody ciężarowe zazwyczaj ulegają podobnym awariom, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę.

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii ciężarówki

Części zamienne do naczep możesz kupić online w sklepie DBK Parts

Pierwszym częstym powodem, dla którego możesz natknąć się na problem ze swoją naczepą, są awarie hamulców. Istnieje kilka powodów, dla których hamulce mogą mieć problemy, ale hamulce półciężarówek są bardziej podatne na zepsucie, ponieważ są bardziej narażone na ciepło i tarcie niż hamulce w zwykłych samochodach. Wycieki powietrza, zewnętrzna korozja i wewnętrzne zanieczyszczenie wodą to najczęstsze przyczyny problemów z hamulcami w ciężarówkach. Kolejna przyczyna częstych awarii naczepy jest związana z oponami. Zwykle dzieje się tak, gdy nie wykonuje się odpowiedniej konserwacji, co może prowadzić do poważnych problemów na drodze.

Awarie mogą również wystąpić z powodu układu elektrycznego. Układ elektryczny odnosi się do akumulatora, alternatora lub akumulatora rozruchowego, co może uniemożliwić uruchomienie samochodu ciężarowego. Najprostszym sposobem na uniknięcie tego jest nie pozostawianie włączonych świateł i upewnienie się, że wszystkie elementy układu elektrycznego zostaną wymienione, zanim się zużyją. Samochody ciężarowe służą do transportu wielu różnych rzeczy. Podczas transportu żywności lub innych towarów, twoja ciężarówka może być podłączona do naczepy chłodni. Dysfunkcja naczepy chłodniczej to kolejna z najczęstszych przyczyn awarii samochodów dostawczych.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zwracać uwagę na wszelkie sygnały w kabinie, które mogą wskazywać na problem związany z naczepą czy innymi komponentami. W razie awarii można zakupić części do naczep – DBK Parts to sklep online, w którym można znaleźć wiele części zamiennych do samochodów dostawczych, ciężarowych, autobusów oraz naczep.

Post Author: Joanna