Site Loader

Obecnie kiedy ceny wynajmu obiektów handlowych poszukuje się nowych rozwiązań. Oczywiście każdy przedsiębiorca poszukuje lokalu w jak najlepszej lokalizacji.

Wynajem miejsc handlowych w galeriach handlowych są dość dużym wydatkiem, niewielkie firmy wybierają więc różnego rodzaju pawilony, które można ustawić na niedużej działce bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Dzięki temu można je umiejscowić w atrakcyjnej lokalizacji tam, gdzie nie można postawić tradycyjnego budynku, przykładowo ze względu na plan zagospodarowania. Oczywiście tego rodzaju rozwiązania można stosować w różnych miejscach. Organizując plac dużej budowy należałoby na początku pomyśleć o lokalizacji biura zarządu, a do tego najczęściej stosuje się pawilony budowlane.

Dużym plusem jest fakt, że pawilony są lekkie i łatwe do przestawiania, przez co w razie potrzeby np. postępów w budowie na małej powierzchni, można je bez problemu przemieścić w inną część placu.

Najczęściej stosowane pawilony składają się z modułów o szerokości około dwóch i pół metra, ale dostępne są również pawilony o szerokości trzech metrów. Moduły można dopasowywać do siebie i dowolnie ustawiać. Oczywiście tego rozwiązania doskonale nadają się na pawilony handlowe z płyt warstwowych, dzięki nim konstrukcja jest wytrzymała. Pawilony mają możliwość łatwej rozbudowy, podłączania mediów, ich największą zaletą jest możliwość postawienia bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Dzięki temu można wykorzystać praktycznie każdy wyrównany teren. Ciekawym rozwiązaniem dla działkowców, zarówno tych, którzy posiadają małe działki w ogródkach pracowniczych, jak i posiadaczy większych terenów pozamiejskich, są pawilony wykorzystane jako domki letniskowe. Z pozoru nieciekawe i brzydkie, odpowiednio wykorzystane świetnie sprawdzają się w takich warunkach. Takie pawilony można zestawić po kilka i nadać im odpowiednie funkcje. Poprzez regulowane zestawianie modułów (w tym okien, drzwi i ścianek wewnątrz poszczególnych kontenerów) łatwo jest nadać funkcje pomieszczeniom, włącznie z łazienką czy kuchnią (pawilony sanitarne).

Post Author: Joanna