Site Loader

Wiele kobiet może myśleć, że nie potrzebują specjalnej odzieży do karmienia.

Można przecież rozpiąć lub podciągnąć zwykłą bluzkę czy koszulę. Jednak niektóre mamy wolą większą wygodę ubrań przystosowanych specjalnie do karmienia dziecka piersią. Podniesienie dołu koszuli podczas karmienia dziecka piersią jest również dość trudne, ponieważ dziecko zasadniczo leży na koszulce. Ponadto, gdy podciągasz koszulę, wszystkie tkaniny zbierają się na piersi, co utrudnia karmienie, szczególnie w przypadku cięższych materiałów, takich jak bluzy czy swetry. Nie da się również wygodnie nakarmić dziecka, jeśli nosimy zwykłe sukienki, bez konieczności obnażania się. Aby zachować dyskrecję i nie gorszyć otoczenia, szczególnie jeśli musimy nakarmić malucha piersią w miejscu publicznym, warto zdecydować się na zakup odzieży przystosowanej dla kobiet w ciąży i karmiących. Takie ubrania mają tak wszyte zamki, guziki czy materiały, że można w łatwy sposób dostać się do piersi i podać ją dziecku, bez konieczności odsłaniania zbyt dużej powierzchni ciała.

Można w ten sposób również wygodniej odpinać zapięcia nawet jedna ręką, ponieważ drugą zazwyczaj podtrzymujemy dziecko przy sobie.

Można również kupić okrycie zaprojektowane specjalnie dla karmiących matek, lub użyć szalika lub małego koca. Jednak latem takie rozwiązania mogą być mało komfortowe zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. To jeden z powodów, dla których niektóre dzieci bardzo nie lubią bycia zakrytymi podczas karmienia i będą się ciągle szarpać z takim okryciem. Odpowiednia koszulka do karmienia ma kilka różnych otworów w okolicy piersi. Większość ma podnoszone klapki, odchylane na bok warstwy materiału lub ukryte zamki błyskawiczne czy guziki. Karmienie piersią w miejscu publicznym staje się w ten sposób o wiele łatwiejsze i nie potrzeba dodatkowych warstw powodujących przegrzewanie się. Poczujesz się w ten sposób pewniej i nikt nawet nie nie zauważy, że karmisz piersią. Takie ubrania są zazwyczaj luźne i uszyte z przewiewnej bawełny oraz świetnie wyglądają po praniu.

Post Author: Joanna