Site Loader

Kancelarie prawne często udzielają wielu różnych porad w przypadku rozwodów, małżeństwo może z pomocą prawnika dojść do porozumienia w wielu kwestiach związanych z podziałem majątku, opieką nad dziećmi.

Nie zawsze konieczne jest wchodzenie na drogę sądową, wiele kwestii można uregulować polubownie. Jednak jeżeli nie można dojść do porozumienia, wówczas prawnik może reprezentować jedną ze stron, działać w taki sposób, aby uzyskać jak korzystniejszy wyrok sądowy.

Kiedy najczęściej korzystamy z pomocy prawnej?

Pomoc kancelarii prawnej w sprawach rozwodowych

Kancelaria prawna przygotuje wiele dokumentów, przykładowo może być to pozew o rozwód, alimenty, pozew o separację, wniosek o podział majątku. Pomoc adwokata może dotyczyć wielu aspektów, może być to przygotowanie pozwu rozwodowego, prawnik, który zna obowiązujące przepisy, będzie wiedział, w jaki sposób przygotować prawidłowo pismo. Oczywiście sprawy rozwodowe mogą składać się z wielu etapów, na każdym z nich może pomagać nam prawnik, specjalista w sprawach cywilnych. Prawnik może także wytłumaczyć różnice pomiędzy rozwodem a separacją, wskaże koszty sądowe, dzięki czemu klienci mogą podjąć bardziej trafną decyzję co do rozwodu czy też separacji.

W przypadku rozwodu możemy uzyskać pomoc w przypadku sprawy z orzekaniem o winie, wówczas należy udowodnić, iż rozpad małżeństwa był spowodowany przez jedno z małżonków. Postępowanie może toczyć się także bez orzekania o winie, w tym przypadku sąd nie będzie wskazywał osoby odpowiedzialnej za rozpad związku małżeńskiego. Jest to dużo szybsze rozwiązanie, wówczas małżonkowie, którzy chcą szybko uzyskać rozwód, nie muszą przedstawiać swoich racji, wskazywać osoby odpowiedzialnej za rozpad małżeństwa.

W przypadku kiedy małżeństwo dochodzi do porozumienia co do rozwodu, musi pamiętać o przygotowaniu wszystkich dokumentów, wówczas pomoc prawna pomoże przyspieszyć cały proces. Jeżeli poszukujemy pomocy prawnika, warto wejść na stronę kancelaria-bpg.pl – Kancelaria adwokacka BPG w Katowicach zatrudnia prawników specjalizujących się w sprawach cywilnych, rozwodach, sprawach spadkowych, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na specjalistyczną, fachową pomoc prawną.

Post Author: Joanna