Site Loader

Obecnie coraz częściej do ocieplania strychu czy też poddasza wykorzystuje się piankę poliuretanową.

W przypadku dachów które posiadają duże kąty, będzie to doskonały sposób aby szczelnie wypełnić wszystkie zakamarki. Niekiedy więźba posiada skomplikowaną konstrukcję,wówczas docięcie odpowiednich kształtów wełny mineralnej byłoby problemem. Warto zwrócić uwagę, iż piankę możemy nakładać na różnych powierzchniach, może być to zarówno papa jak i folia, która będzie znajdowała się pod blachodachówką. Oczywiście możemy także za pomocą pianki ocieplić strych, w tym przypadku możemy wykorzystać warstwę nieco cieńszą.

Jak zmniejszyć starty ciepła w budynku?

Pianka poliuretanowa doskonale sprawdzi się na poddaszu

Pianka poliuretanowa zastosowana na poddaszu dodatkowo może usztywnić całą konstrukcję, po zaschnięciu jest a ona twarda, zatem dobrze wypełni miejsca między więźbą dachową, dzięki temu dach będzie posiadał dodatkowe wzmocnienie. Oczywiście pianka jest materiałem antyalergicznym, podczas rozpylania nie mamy do czynienia z pyleniem jak w przypadku wełny mineralnej. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż jest to materiał oddychający zatem możemy poradzić sobie z wilgocią. Możemy wykonać także izolacje od zewnątrz, w tym przypadku pianka wypełni miejsce pomiędzy papą a dachówką od strony zewnętrznej, co może znacznie polepszyć właściwości izolacyjne naszego dachu.

Zatem pianka może być bardzo uniwersalnym materiałem jeżeli chodzi o ocieplenie poddasza, dodatkowo możemy zastosować także piankę w przypadku fundamentów, niekiedy fundamenty wylane są w sposób niejednostajny, zatem wykorzystanie styropianu może być złym pomysłem. Pianka natomiast będzie wnikała we wszystkie szczeliny, bardzo dobrze wypełniając je, nie dopuści do przedostawania się wody czy wilgoci z gruntu. Naturalnie pianka może być zastosowana także od wewnątrz budynku, zapewni to dodatkową ochronę. Dobrym pomysłem jest także izolacja stropu piwnicy, dzięki czemu unikniemy strat ciepła przez podłogę. Dodatkowo także zastosujemy piankę w przypadku ogrzewania podłogowego, gdzie pianka będzie znajdowała się pod systemem rur.

Firmy zajmujące się ocieplaniem za pomocą pianki działają na terenie całego kraju, z ofertą można zapoznać się na stronie https://best-point.pl/miasta/zambrow/. Oczywiście znajdziemy także firmy działające na terenie Zambrowa i okolic, będziemy mogli zatem skorzystać z tego rodzaju technologii ocieplając nasz budynek.

Post Author: Joanna