Site Loader

W przypadku, kiedy blacha naszego auta zostanie wgnieciona, może być to spowodowane spłuczką, opadami gradu, różnymi zdarzeniami drogowymi, możemy skorzystać z usługi PDR, czyli usuwania wgniotek bez potrzeby lakierowania powierzchni blachy.

Blacha posiada tak zwaną pamięć, dzięki czemu możemy używając siły oraz odpowiednich narzędzi wygiąć ją do oryginalnego kształtu. Z pewnością należy poszukać firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach, będzie wiedziała, w jaki sposób szybko usunąć wgniecenia.

Technika usuwania śladów wgniecenia na karoserii auta

W jaki sposób usuwać gniecenia na powierzchni karoserii?

Dużą zaletą metody PDR jest bezinwazyjne usuwanie uszkodzenia, w ten sposób możemy bardzo szybko pozbyć się wielu wgnieceń z różnych elementów karoserii pojazdu. Może być to technika, która stosowana jest od wewnątrz, czyli wgniecenie będzie wypychane, lub też możemy wyciągać wgniecenie za pomocą specjalnego wybijaka, który podłączony będzie do blachy za pomocą gorącego kleju. Tego rodzaju połączenie nie pozostawi znaków na karoserii, dzięki czemu jest to często stosowany sposób. Usuwanie z zewnątrz zaoszczędzi nam wiele czasu, ponieważ usuwanie wgniecenia od wewnątrz auta wiązałoby się z koniecznością demontażu elementów tapicerki, podsufitki, a czasem nawet szyby i obudowy z drzwi.

Usuwanie wgnieceń wymaga od specjalisty doświadczenia oraz wykorzystania właściwych narzędzi do rodzaju uszkodzenia. Należy ocenić stan blachy, zastanowić się, w jaki sposób wgniecenie będzie można najłatwiej usunąć, wówczas możemy szybko dokonać napraw. Oczywiście specjaliści stosują odpowiednie oświetlenie, niekiedy małe wgniecenia jest trudno zlokalizować, dlatego warsztat powinien posiadać lampy, które umożliwiają szybkie sprawdzenie stanu pojazdu.

Osoby, które chciałyby się nauczyć się metody PDR, mogą obecnie skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez osoby, które posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Z pewnością profesjonalne szkolenia PDR pozwolą właścicielom zakładów naprawczych na rozszerzenie swoich usług o PDR. Jest to obecnie usługa często poszukiwana przez kierowców, zatem z pewnością jest to bardzo przydatna umiejętność.

Post Author: Joanna