Site Loader

Coraz więcej przedsiębiorców z różnych branż jest zobowiązanych do korzystania z kas fiskalnych. Niektórzy muszą też wymienić posiadaną kasę na urządzenie nowszego typu – kasę fiskalną online. Jesteś w gronie tych przedsiębiorców? Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze kasy fiskalnej.

Czym wyróżnia się nowoczesna kasa fiskalna online?

Kasa fiskalna online to kasa fiskalna, której charakterystyczną cechą jest łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Rejestr prowadzony jest przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, a jego powstanie jest ściśle związane z chęcią ograniczenia funkcjonowania szarej strefy. Dzięki temu, że kasa fiskalna online łączy się z CRK, informacje o przeprowadzonych transakcjach sprzedaży towarów i usług mogą być niemal natychmiast sprawdzane. To wpływa na skuteczność organów skarbowych odpowiedzialnych za karanie nieuczciwych przedsiębiorców.

Czy kasa fiskalna online sprawdzi się w roli urządzenia, które korzystnie wpłynie na uszczelnienie polskiego systemu podatkowego? O rezultatach będzie można mówić już wkrótce – w 2021 r. kolejne branże będą miały obowiązek używać kas nowej generacji. Od 1 lipca 2021 r. wymagana będzie łącząca się online z CRK:

  • kasa fiskalna dla kosmetyczki,
  • kasa fiskalna dla fryzjera,
  • kasa fiskalna dla psychologa,
  • kasa fiskalna dla stomatologa,
  • kasa fiskalna dla lekarza,
  • kasa fiskalna dla prawnika,
  • kasa fiskalna dla siłowni.

Wymiana kas fiskalnych obejmie zatem sporą grupę przedsiębiorców. Warto dodać, że od 1 stycznia 2021 r. z kas online – mimo wcześniejszych prób przesunięcia terminu ich wdrożenia – korzystają przedsiębiorcy związani z branżą gastronomiczną i hotelarską.

Wymiana kas fiskalnych – jak wybrać kasę fiskalną dla swojego biznesu?

Producenci kas fiskalnych doskonale znają potrzeby przedsiębiorców i dlatego proponują szeroki wybór również w przypadku urządzeń online. Jakie modele są dostępne na rynku? Wskazać można m.in. na: kasoterminale online, mobilne kasy fiskalne online i stacjonarne kasy online.

Kasoterminale

To zaawansowane urządzenia w postaci kasy fiskalnej zintegrowanej z terminalem płatniczym i drukarką fiskalną. Dodatkowo użytkownicy otrzymują system sprzedażowy. Kasoterminal sprawdzi się m.in. w małych sklepach, może to być też odpowiednia kasa fiskalna dla stomatologa.

Mobilne kasy fiskalne

Wyróżniają się niewielkimi wymiarami i wagą oraz wydajnym akumulatorem. Dzięki temu, że urządzenie można przenosić z miejsca na miejsce, to doskonała kasa fiskalna dla fryzjera czy kosmetyczki oferującej zabiegi również w domu klienta.

Stacjonarne kasy online

Kasa fiskalna dla prawnika, kasa fiskalna dla psychologa czy kasa fiskalna dla siłowni może być urządzeniem stacjonarnym. Producenci takich kas przykładają dużą wagę do tego, aby były one intuicyjne w obsłudze, a jednocześnie niezawodne.

Kasa dla prawnika, kasa dla kosmetyczki – gdzie kupić?

Szeroka oferta producentów urządzeń do ewidencjonowania sprzedaży towarów i usług wcale nie ułatwia wyboru. Przeciwnie – przedsiębiorcy mogą czuć się zdezorientowani. Jak szybko odnaleźć się wśród rozmaitych urządzeń i wybrać kasę fiskalną online, która będzie dostosowana do profilu prowadzonej działalności? Z pomocą przychodzą specjaliści ze sklepu Netvet.

Na stronie internetowej https://netvet.pl/kasy-fiskalne oferowane kasy fiskalne zostały pogrupowane pod względem branż. Oferta prezentuje się następująco: kasa fiskalna dla kosmetyczki, kasa fiskalna dla fryzjera, kasa fiskalna dla psychologa, kasa fiskalna dla stomatologa, kasa fiskalna dla lekarza, kasa fiskalna dla prawnika i kasa fiskalna dla siłowni. W ten sposób każda osoba poszukująca urządzenia dla swojej firmy ma możliwość szybko znaleźć takie rozwiązanie, jakiego potrzebuje.

Netvet zapewnia jednak więcej niż tylko dostęp do sprawdzonych urządzeń, które pochodzą od uznanych producentów – klienci mogą liczyć także na profesjonalne doradztwo. Wystarczy skontaktować się z pracownikiem firmy, aby otrzymać merytoryczne wsparcie przy wyborze kasy. Doradcy z Netvet przypominają też, że przedsiębiorcy, których czeka wymiana kasy fiskalnej, mogą skorzystać z ulgi na zakup urządzenia w wysokości nawet 700 zł.

Źródło informacji do artykułu: https://netvet.pl/aktualne-terminy-obowiazkowej-wymiany-kas-fiskalnych-starego-typu-na-kasy-fiskalne-online-w-2021-roku/.

Post Author: Joanna