Site Loader

Druty oporowe wykorzystywane są w różnych urządzeniach, które potrzebują do pracy odpowiedniej ilości ciepła.

Stosowane są jako elementy grzewcze w artykułach gospodarstwa domowego, spotykane są także w wielu urządzeniach przemysłowych. Druty oporowe znajdziemy w piekarniku, czajniku elektrycznym, suszarkach w postaci zwojów, w różnym kształcie dopasowanym do obudowy. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, miedź, żelazo.

Do czego służą druty oporowe?

Gdzie wykorzystuje się druty oporowe?

W przypadku drutów oporowych często wykorzystuje się metale, które mają właściwości przewodzące, odporne są na korozję, mogą być to nie tylko aluminium oraz miedź, ale także stopy niklu. Należy zwrócić uwagę na właściwości danego metalu, obliczyć średnicę, jaka będzie potrzebna do uzyskania oczekiwanych rezultatów. Druty oporowe mogą mieć różny kształt, mogą być to także wstęgi czy też taśmy oporowe o płaskim przekroju, można zastosować je w bardzo wielu urządzeniach, które działają opierając się na tworzenie ciepła. Wiele takich urządzeń spotkamy w naszej kuchni, będą to także lokówki, suszarki do włosów. Druty oporowe można dobierać także do różnych urządzeń przemysłowych, stosowanych przykładowo w przemyśle chemicznym czy też przemyśle spożywczym.

Druty powstają w wyniku odpowiedniej obróbki, mogą być wykorzystane w piecach, dzięki czemu drut jest łatwiejszy w obróbce, jest wolny od wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu uzyskuje lepsze parametry, potrzebne do stworzenia właściwej temperatury. W zastosowaniach przemysłowych często osiągane są dość wysokie temperatury, dlatego w tym przypadku należy dobrać odpowiedni stop, w którym wykorzystany jest żelazochrom oraz aluminium.

Różnego rodzaju druty oporowe możemy nabyć na stronie gutex.pl, dostępne są druty, taśmy, wiele rozwiązań stosowanych w modułach grzejnych. Firma oferuje także profesjonalne kasety dyfuzyjne, elementy grzejne dla urządzeń przemysłowych, wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Wiele urządzeń stosowanych w gastronomii do podgrzewania posiłków wykorzystuje różnego rodzaju druty grzejne, blachę o bardzo dobrych właściwościach termicznych.

Post Author: Joanna