Site Loader

Wiele osób cierpiących na astmę cierpi z powodu bólu, o którym nie wiedzą, że mogą złagodzić.

Prawda jest taka, że ​​istnieją sposoby na złagodzenie bólu i stresu związanego z astmą. W tym artykule omówiono kilka kluczowych wskazówek, których możesz się nauczyć, aby ci pomóc.Powinieneś przebywać w domu tak długo, jak to możliwe, gdy na zewnątrz jest wilgotno lub gdy w powietrzu jest dużo pyłków. Wilgoć i pyłki utrudniają oddychanie. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, możesz założyć maskę na nos i usta.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, aby prawidłowo używać inhalatora. Upewnij się, że bierzesz głęboki oddech przed zażyciem pompy na astmę. Nieprawidłowe używanie inhalatora na astmę może spowodować, że nie będziesz otrzymywać odpowiedniego leczenia w celu kontrolowania objawów astmy.Dobrą wskazówką, jeśli zmagasz się z astmą, jest rozmowa z lekarzem w celu ustalenia najlepszego leczenia. Czasami astma może być zbyt silna, aby mógł obsłużyć inhalator. Rozmowa z lekarzem pomoże Ci uzyskać odpowiednie leczenie, którego potrzebujesz.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, jest nauczenie się, jak kontrolować poziom stresu. Istnieje wiele zmiennych, które mogą wywołać astmę, a stres jest jedną z nich. Nauczenie się, jak radzić sobie ze stresem, pomoże również w radzeniu sobie z astmą.Jeśli masz astmę, rozsądnie jest nosić bransoletkę identyfikacyjną. W ten sposób, jeśli miałbyś atak astmy i nie możesz mówić za siebie, ratownicy medyczni będą wiedzieć, że masz ten stan. Jeśli nie czujesz się komfortowo nosząc bransoletkę identyfikacyjną, pamiętaj, aby mieć przy sobie coś, co wskazuje na astmę.Używaj odpowiednich leków, aby kontrolować astmę. Czym jest trening EMS?

Czy zauważyłeś, że możesz zapobiec atakowi astmy tylko przy użyciu inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu? Czy musisz uzupełniać receptę kilka razy w roku? Może to być znak, aby udać się do lekarza i poprosić o inny lek, aby lepiej kontrolować objawy.Używaj inhalatora we właściwy sposób za każdym razem, gdy musisz go użyć.

Znajdź ciche, ustronne miejsce, abyś mógł spokojnie wziąć inhalator zgodnie z instrukcjami producenta. Inhalator może pomóc tylko wtedy, gdy lek faktycznie dotrze do płuc. Zrób głęboki wdech, dozując odpowiednią ilość do ust. Powinieneś wstrzymać oddech na co najmniej 10 sekund, aby leka mgiełka wypełniła płuca.W przypadku pacjentów z astmą, którzy kupują nowe meble, postaraj się, aby okna były otwarte przez kilka dni po zakupie mebli, aby mogły przewietrzyć. Wiele osób cierpiących na astmę stwierdza, że ​​zapachy nowych mebli znacznie pogarszają ich objawy.Zawsze miej przy sobie inhalator ratunkowy, zwłaszcza na wakacjach. Podróżowanie do różnych miejsc może narazić Cię na nieoczekiwane wyzwalacze, ponieważ podczas podróży Twoje ciało jest bardziej obciążone. Trudno jest również kontrolować środowisko, w którym się znajdujesz podczas podróży, co jest kolejnym powodem, dla którego możesz odczuwać więcej objawów lub mieć atak.Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś zacząć czuć się bardziej optymistycznie i pozytywnie na temat tego, jak będziesz żyć z astmą. Pamiętaj, że ten artykuł służy tylko jako część materiału, którego możesz się nauczyć o tym, jak pomóc Ci w walce z astmą, znaleźć więcej informacji i zastosować je, a powinieneś odczuć poważną różnicę.

Post Author: Joanna