Site Loader

Oczywiste jest, że używanie plastikowych słomek to problem globalny, którym należy się zająć. Przejście ze słomek jednorazowego użytku na słomki papierowe z pewnością może mieć korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Używanie słomek papierowych ma wiele zalet w porównaniu ze słomkami plastikowymi. Przede wszystkim słomki papierowe ulegają biodegradacji. Nawet jeśli wrzucisz plastikowe słomki do kosza na śmieci, prawdopodobnie trafią one na wysypiska śmieci lub do oceanu, gdzie ich rozkład może zająć setki lat. Z drugiej strony słomki papierowe są w pełni biodegradowalne i można je kompostować. Jeśli trafią do oceanu, zaczną się rozpadać w ciągu zaledwie kilku dni.

Rozkład plastikowej słomki może zająć setki lat, a na wysypisku mogą trwać nawet 200 lat. Bardziej prawdopodobne jest, że wylądują w oceanie, gdzie rozpadną się na mniejsze mikroplastiki, które zostaną połknięte przez ryby i inne stworzenia morskie. W przeciwieństwie do plastiku, papierowe słomki rozpadną się z powrotem w ciągu dwóch do sześciu tygodni, jest to więc rozwiązanie ekologicznie korzystne. Nasze wykorzystanie plastikowych słomek jako planety jest oszałamiające.

Każdego dnia używamy i wyrzucamy miliony słomek. W ciągu ostatnich 25 lat podczas dorocznych porządków na plażach zebrano 6 363 233 słomek i mieszadeł do napojów.

Wybór papieru zamiast plastiku pomoże znacznie zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. W miarę jak coraz więcej firm uświadamia sobie negatywny wpływ plastikowych słomek i jest świadomych ekologicznie ich odpadów i śladu recyklingu, zapotrzebowanie na słomki papierowe wzrosło. W rzeczywistości podaż słomki papierowej nie nadąża za popytem. Słomki papierowe są przyjazne dla środowiska morskiego, ponieważ ulegają rozpadowi znacznie szybciej. W zależności od producenta eko słomki papierowe mogą być dostępne w kolorach podstawowych, wzorzystych lub drukowanych. Kolorowe słomki używają tuszu na bazie wody, który nie będzie szkodliwy dla środowiska podczas kompostowania. Kolorowe słomki papierowe nie krwawią farbują napojów i są bezpieczne w użytkowaniu.

Post Author: Joanna