Site Loader

Film „Babyteeth” opowiada historię śmiertelnie chorej na raka nastolatki, Milli (Eliza Scanlen), która zakochuje się niespodziewanie w starszym od siebie handlarzu narkotyków o imieniu Moses (Toby Wallace).

Jest to opowieść zabawna i jednocześnie wzruszająca, ale również skłaniająca nas do refleksji, że mimo przeciwności losu warto żyć i kochać, nawet w tragicznych czy niesprzyjających okolicznościach. Kiedy ciężko chora nastolatka zakochuje się szaleńczo w handlarzu narkotyków, jest to dla jej rodziców zupełny koszmar. Milla choruje na raka i nie ma pewności, czy uda się jej go pokonać. Niespodziewanie dziewczyna poznaje wielką miłość, a jest to Moses, handlarz narkotyków, co dodaje jej sił do walki i powoduje odzyskanie radości życia. Jednak kiedy chłopak zostaje przedstawiony rodzinie, sprawy się komplikują. Moses nie jest idealnym chłopakiem, jakiego rodzice chcieliby oglądać w pobliżu ich córki, ponieważ nie tylko zajmuje się rozprowadzaniem narkotyków, ale również sam je zażywa, przeklina i ma wiele tatuaży, a także nie zamierza starać się o normalną pracę. Śmiertelnie chora nastolatka poznaje miłość swojego życia

Rodzice dziewczyny nie są zadowoleni z ich związku, ale widząc szczęście ciężko chorej córki nie potrafią ich rozdzielić.

Dodatkowo małżeństwo rodziców dziewczyny nie jest szczęśliwe i nieustannie mierzy się z nowymi wyzwaniami związanymi z chorobą Milli. Ojciec jest lekarzem i zapisuje żonie, która cierpi na depresję leki psychotropowe, sam wstrzykuje sobie morfinę. Mila również jest zależna od leków utrzymujących ją przy życiu, tak więc wszyscy główni bohaterowie zażywają substancje uzależniające, ale z innych powodów. Wkrótce Milla pokazuje wszystkim wokół siebie jak to jest żyć tak, jakby się nie miało nic do stracenia i cieszyć się każdym dniem, który jest nam dane przeżyć. Dowiaduje się również, co jesteśmy w stanie zrobić dla miłości oraz ile wymaga ona poświęceń. Film Babyteeth jest to dramat obyczajowy o nieuleczalnie chorej nastolatce, która zakochuje się w niewłaściwym chłopaku, ale zyskuje w zamian ogromną chęć do życia, jaką daje jej nowo odkryta miłość.

Post Author: Joanna