Site Loader

Klimatyzacja domowa cieszy cię obecnie bardzo dużą popularnością, która wzrasta z roku na rok coraz bardziej, bowiem jest to branża, która rozwija się niezwykle szybko. Aczkolwiek decydując się na instalację klimatyzacji w pomieszczeniu należy wiedzieć z czym wiąże się ta decyzja, a przede wszystkim jaki będzie jej koszt. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania!

Instalacja klimatyzacji w domu

Montaż klimatyzacji w domach to temat, który najczęściej jest poruszany latem gdy zaczynają się upały a domy i mieszkania bardzo szybko się nagrzewają, Niestety zbyt wysoka temperatura doprowadza do sytuacji gdy nawet nocą trudno jest się schłodzić, a suche powietrze które panuje w środku zaczyna być bardzo męczące. Ciekawostką jest fakt, iż klimatyzacja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w firmach, przedsiębiorstwach oraz dużych obiektach ale także w prywatnych domach. Głównym tego powodem są przede wszystkim niskie koszty zakupu samego urządzenia a także bardzo szeroki i urozmaicony wybór dostępnych instalatorów na rynku. Jednak podczas zakupu należy mieć na uwadze, aby wybrany klimatyzator odpowiadał zapotrzebowaniu na moc chłodniczą oraz pasował do wnętrza domu.

Jak dobrać odpowiedni klimatyzator – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób zastanawia się od czego tak naprawdę zależy skuteczność klimatyzacji? Przede wszystkim musisz mieć na uwadze, iż zakup odpowiedniego sprzętu należy dobrze przemyśleć. Co istotne, wysokiej jakości urządzenie, które pochodzi od renomowanych producentów nie zawsze jest w stanie spełnić wszystkie funkcje, zwłaszcza jeśli zostanie źle dobrane pod kątem specyfiki danego pomieszczenia. Zaleca się aby przed podjęciem decyzji zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • kubatura pomieszczenia, gdzie planowana jest instalacja klimatyzacji
  • poziom nasłonecznienia
  • rodzaj i jakość zastosowanych rozwiązań technologicznych oraz termoizolacyjnych
  • a także sąsiedztwo innych pomieszczeń.

O czym warto pamiętać? To, aby klimatyzacja mogła działać skutecznie i spełniać w 100% swoją funkcje, musi posiadać optymalnie wysoką moc w stosunku do wszystkich wymienionych wyżej czynników. Należy mieć na uwadze, że prawidłowe działanie klimatyzacji może zostać zaburzone w przypadku zarówno zbyt słabego urządzenia jak i zbyt mocnego! Najlepszym rozwiązaniem podczas montażu klimatyzacji jest wybór profesjonalnej firmy AKWIN, która posiada nie tylko odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje ale także pozytywną opinie na rynku, bowiem jest to jednoznaczne z ilością przeprowadzonych projektów.

Koszt instalacji klimatyzacji

Obecnie koszt klimatyzacji w mieszkaniach lub domach to średni wydatek rzędu około 3-4 tysięcy złotych, nie jest to cena zbyt wygórowana, dlatego na przeprowadzenie instalacji decyduje się coraz więcej Polaków. Co istotne, dzisiaj na rynku znaleźć można różne rodzaje klimatyzatorów, wśród których można wymienić:

  • klimatyzator ścienno- sufitowy – jego koszt wynosi od 1 000 złotych wzwyż
  • innowacyjne klimatyzatory tzw. Inwerterowe – ich koszt to około 2 000 złotych
  • klimatyzatory podłogowe –  to rozwiązania wyższej klasy, jednakże w tym przypadku koszt jest znacznie wyższy i wynosi najczęściej od 4 000 do nawet 7 000 złotych
  • klimatyzatory kasetonowe – najdroższe rozwiązanie, bowiem jego zakup i instalacja to koszty rzędu nawet 9 000 złotych.

Warto dodać, iż cena konkretnego klimatyzatora jest uzależniona od danego producenta urządzenia, mocy modelu oraz funkcjonalności!

Post Author: Joanna