Site Loader

Wielu kierowców przed wyjazdem w dłuższą drogę sprawdza swój samochód.

Można sprawdzić działanie świateł, ciśnienie w oponach, czy też ilość oleju. Jednak niespodziewany problem z samochodem, może uniemożliwić nam dalszą podróż. Przykładowo może dojść do sytuacji, kiedy na trasie zabraknie nam paliwa ponieważ myślimy że uda nam się zdążyć do następnej stacji benzynowej. Może dojść także do pęknięcia, lub też przebicia pozornie sprawnej opony. Oczywiście w bagażniku często posiadamy koło zapasowe, jednak możemy mieć problem z odkręceniem śrub, dokręconych mocno w warsztacie. W tych przypadkach trzeba będzie wezwać pomoc drogową. Specjaliści będą posiadali odpowiedni sprzęt do naprawy, lub też odholowania naszego pojazdu. Oczywiście warto poinformować jakiego rodzaju jest to problem, może bowiem się okazać że przykładowo przymocowanie rury wydechowej można będzie wykonać na miejscu, bez potrzeby zabierania pojazdu do warsztatu. Jednak kiedy problem jest poważniejszy samochód odjedzie na lawecie. Pomoc drogowa przy nagłej awarii

W tym przypadku bez wątpienia warto posiadać dobre ubezpieczenie, które pokryje wszystkie koszty związane z naprawą i holowaniem naszego pojazdu.

Jednym z najczęściej spotykanych ubezpieczeń majątkowych, które jest obowiązkowe jest ubezpieczenie OC. W zależności do firmy, którą wybierzemy, istnieją również różnorodne formy, warto zatem sprawdzić co tego rodzaju ubezpieczenie obowiązuje. Dodatkowo możemy wykupić ubezpieczenie auto casco, które zapewni nam szereg dodatkowych usług. Oczywiście także nowe samochody mają usługę assistance, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na szybkie naprawy gwarancyjne. Kupując auto warto sprawdzić jakie warsztaty działają w tej sieci i wykonają dla nas naprawę. Kiedy chcemy kontynuować podróż możemy potrzebować auta zastępczego. Często zapewnia je ubezpieczenie lub też usługa assistance, dzięki temu będziemy mogli liczyć na kompleksową pomoc w nagłych wypadkach. Warto pamiętać że pomoc drogowa działa 24 godziny na dobę i zawsze może służyć nam pomocą. Warto sprawdzić oferty takich firma jak auto pomoc wroclaw – auto-pomoc-24h.pl.

Post Author: Joanna