Site Loader

Utrata pamięci może być bardzo przerażająca.

Może to być stopniowa utrata z biegiem czasu lub wydawać się niektórym bardziej nagła, ale jedną pewną rzeczą jest to, że może to być najbardziej frustrująca część twojego dnia, a nawet dni. Dobrą wiadomością jest to, że są rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją pamięć, a ten artykuł jest pełen świetnych wskazówek, jak to zrobić!Jeśli chcesz mieć lepszą pamięć długotrwałą, musisz poćwiczyć regularne rozciąganie i inne ćwiczenia. Ćwiczenia te utrzymują tętnice mózgowe otwarte, co jest ważne, ponieważ mózg odpowiada za 15% przepływu krwi w organizmie. Rozciąganie zwiększa również energię, elastyczność i relaksację, co również pomaga poprawić pamięć długotrwałą.Chcesz przestudiować wszystkie informacje, których próbujesz się nauczyć w różnych obszarach, w różnym czasie, tak dużo, jak tylko możesz. Nie chcesz ograniczać się do kojarzenia pewnych informacji z określonymi obszarami. Zamiast tego chcesz zachować świeżość mózgu. Sprawisz, że informacje będą czymś, co zapamiętasz na zawsze, jeśli podejmiesz świadomy wysiłek, aby studiować w różnych miejscach.Kiedy musisz się czegoś nauczyć, ćwicz to wielokrotnie. Im więcej razy coś ćwiczysz, tym lepsze będziesz pamiętał. Jest to sposób na zakodowanie czegoś w części mózgu odpowiedzialnej za pamięć długotrwałą. Jeśli nie ćwiczysz, nowe informacje pozostaną w pamięci krótkotrwałej i zostaną łatwo zapomniane.Gdy nauczysz się czegoś nowego, naucz tego inną osobę. Kiedy tego uczysz, zmuszasz mózg do manipulowania informacjami w inny sposób, abyś mógł je wyartykułować. Czy twoja pamięć nie jest świetna? To jest dla ciebie!

Ta manipulacja informacjami wzmacnia tę część twojej pamięci i jest skutecznym sposobem przekazywania nowych informacji do mózgu.Aby zachować pamięć w doskonałym stanie, regularnie ćwicz jej używanie.

Jeśli nie użyjesz swojej pamięci, z czasem będzie ona coraz słabsza. Najlepszym sposobem na utrzymanie jej w formie jest regularne rzucanie jej wyzwania w codziennym życiu. Może to być coś tak prostego, jak układanie krzyżówki lub tak złożone, jak próba zapamiętania imion wszystkich członków rodziny pajęczaków. Po prostu znajdź zabawne sposoby na sprawdzanie i sprawdzanie swojej pamięci każdego dnia.Zadbaj o wszelkie przewlekłe schorzenia, które masz, aby pomóc w poprawie pamięci. Kiedy nie czujesz się dobrze, możesz popaść w depresję. Depresyjny stan umysłu niekorzystnie wpływa na to, jak mózg przechowuje informacje, ponieważ mózg nie jest w stanie się skoncentrować. Tak więc dbanie o zdrowie fizyczne jest ważne dla poprawy pamięci.Oto zaskakujący fakt dotyczący związku między pamięcią a alkoholem – umiarkowane picie może w rzeczywistości poprawić pamięć i zapobiec chorobie Alzheimera! Badania wykazały, że umiarkowane picie (definiowane jako picie dwóch lub mniej kieliszków wina dziennie) może ogólnie poprawić funkcje poznawcze i pomaga osobom pijącym lepsze wyniki w testach pamięci.Oto sztuczka na pamięć! Choć może się to wydawać trywialne, spróbuj stanąć na rękach! Stojąc na rękach, umożliwiasz przepływ krwi do mózgu. Wystarczający przepływ krwi do mózgu pomaga mu przyswajać i zapamiętywać nowe informacje. Możesz również spróbować leżeć na plecach na łóżku z głową zwisającą z końca!Mamy nadzieję, że nauczyłeś się kilku wskazówek i sztuczek, jak zwiększyć moc swojej pamięci i wyostrzyć umiejętności myślenia. W większości przypadków brak pamięci można przypisać stresowi i innym codziennym czynnościom, które bardzo nas wyczerpują. Przećwicz niektóre z metod wymienionych w tym artykule, a wkrótce powinieneś lepiej zapamiętać, zanim się zorientujesz!

Post Author: Joanna