Site Loader

Posiadanie własnego auta to liczne korzyści i udogodnienia, ale również obowiązki.

Między innymi każdy właściciel jest odpowiedzialny za stan techniczny swojego samochodu. Warunkiem związanym ze spełnianiem tego obowiązku jest przeprowadzanie obowiązkowych przeglądów technicznych, które są wymagane w ramach przepisów obowiązujących na terenie Polski. Jazda samochodem, który nie ma wbitego w dowodzie rejestracyjnym ważnego badania technicznego, wiąże się z dość przykrymi i kosztownymi konsekwencjami. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Konsekwencje braku przeglądu technicznego auta

Czym jest badanie techniczne i co grozi za jego brak?

Badanie techniczne to nic innego jak okresowe kontrolowanie sprawności pojazdu i zdolności do bezpiecznego poruszania się w ruchu publicznym. Podczas takiego badania diagności posiadający odpowiednie kwalifikacje sprawdzają czy korzystanie z auta nie stanowi zagrożenia dla kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na podstawie przeprowadzonego badania ustalają czy pojazd może zostać dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.

Nie warto jeździć bez ważnego badania technicznego. W przypadku kontroli lub interwencji Policji brak takiego badania będzie wiązał się z koniecznością zapłacenia mandatu w wysokości od 1500 do nawet 5000 zł. Dodatkowo dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu dowodu, należy przeprowadzić przegląd rejestracyjny w ciągu 7 dni. Policjant wystawia jedynie dokument, na podstawie którego kierowca może dojechać do stacji kontroli w celu przeprowadzenia przeglądu.

Na rynku działa wiele firm reklamujących się hasłami przegląd rejestracyjny Lublin oraz prowadzących działalność w innych polskich miastach. Znalezienie takich usługodawców nie powinno być zbyt dużym problemem, ponieważ działają one w wielu większych, jak również mniejszych miejscowościach rozsianych po całej Polsce. Wystarczy tylko poszukać informacji na ich temat na przykład za pośrednictwem Internetu.

Post Author: Joanna