Site Loader

Współczesna branża rolnicza obejmuje stosowanie wielu różnych innowacyjnych produktów i rozwiązań chemicznych.

Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ roślinność uprawna jest narażona na różne negatywne czynniki. Dzięki wykorzystaniu stosownych preparatów, można dbać o stan roślin i ich zabezpieczenie przed różnymi problemami czy też można poprawić ogólne warunki ich rozwoju. Bardzo istotną rolę odgrywają między innymi specjalne preparaty znane jako regulatory wzrostu. Są one obecnie coraz bardziej popularne w kraju ze względu na swoje właściwości i istotne zalety. Dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Regulatory wzrostu roślin – podstawowe informacje

Co trzeba wiedzieć o regulatorach wzrostu?

Jeśli mowa o regulatorach wzrostu to pod tym pojęciem mamy do czynienia z preparatami chemicznymi wpływającymi na fitohormonalną gospodarkę roślin. Ich istotnym zadaniem jest modyfikowanie rozwoju oraz budowy łanu zbóż czy też wzrostu innych roślin. Najczęściej takie regulatory obniżają wzrost roślin i dzięki temu sporo składników odżywczych jest przez nie wykorzystywana do rozwoju plonów. Takie rośliny są zdrowe, wysoce odporne na różne negatywne czynniki, a proces fotosyntezy przebiega w nich sprawniej w porównaniu z roślinami, w których nie stosuje się regulatorów.

Efektem korzystania z właściwie dobranych regulatorów wzrostu jest oczywiście uzyskanie silnych, mocnych roślin uprawnych odpornych na różnorodne negatywne czynniki, obciążenia czy też niekorzystne warunki atmosferyczne. Aktualnie na rynku oferowane są różne rodzaje regulatorów wzrostu, które świetnie współgrają z rzepakiem, różnymi zbożami, itp. Ich działanie jest zróżnicowane, a efektem jest uzyskanie bardzo dużych plonów.

W ofertach różnych polskich dostawców można znaleźć wiele porządnych regulatorów wzrostu, takich jak między innymi https://innvigo.com/fruitsmart/. Obecnie oferty takich preparatów są szerokie, więc każdy rolnik może dość łatwo odnaleźć produkty dopasowane do określonych rodzajów zbóż, roślin uprawnych czy też konkretnych wymagań. Profesjonalni dystrybutorzy oferują mnóstwo sprawdzonych produktów oraz udzielają wielu porad z zakresu szeroko pojętego użytkowania takich regulatorów w konkretnych rodzajach upraw.

Post Author: Joanna