Site Loader

Więc chcesz spróbować swoich sił w ekologicznym ogrodnictwie? Czy wiesz coś o tego rodzaju ogrodnictwie? Czy znasz wszystkie rodzaje nasion i narzędzi, których możesz użyć? Jeśli te pytania powodują więcej pytań, niż możesz odpowiedzieć, spróbuj zapoznać się z poniższymi wskazówkami.Wykorzystaj osłony przeciwmrozowe dla swoich roślin, gdy robi się zimno.

Mróz może powodować formowanie się maleńkich kryształków lodu w twojej roślinie i rozdrabnianie naturalnego, miękkiego miąższu rośliny. Pojemniki na mleko i inne tworzywa sztuczne mogą pomóc w tworzeniu zamkniętego środowiska wokół rośliny. Idealnie chcesz chronić swoją roślinę przed narażeniem na zimne powietrze z zewnątrz.Rozpoczynając swój własny ekologiczny ogród, zawsze upewnij się, że zwilżyłeś mieszankę znajdującą się w pojemnikach przed zasianiem nasion. Jeśli twoja mieszanka nie jest wilgotna, wyschnie. Może to spowodować śmierć rośliny, zanim będzie miała szansę urosnąć.Najlepszy czas na podlewanie organicznego ogrodu to wczesny poranek. Podlewając na początku dnia, pozwalasz na rozproszenie wilgoci, która gromadzi się na liściach. Pomaga to zniechęcić do rozwoju pleśni lub grzybów na liściach, które połączyłyby zimne powietrze i woda.Jeśli masz miejsce, zbudowanie pojemnika na kompost może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zawsze mieć kompost pod ręką. Planując swój kosz, rozważ kosz trójstronny, a nie czterostronny. Trójstronny kosz pozwala na łatwy dostęp do hałdy w celu regularnego obracania bez sięgania przez ścianę lub korzystania z bramy.Jeśli będziesz przestrzegać odpowiednich warunków uprawy ekologicznej, może się okazać, że lepiej będziesz w stanie sprzedawać swoje produkty na lokalnych stoiskach owocowych i na targowiskach. Jak uprawiać organiczny ogród jak profesjonalista?

Produkty ekologiczne są teraz bardzo popularne, ponieważ ludzie zaczynają dostrzegać wszystkie korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania ekologicznej, pełnowartościowej diety.Aby nawóz organiczny był używany wokół roślin w twoim ogrodzie i klombach, zacznij od kompostowania z całkowicie organicznego materiału, który w przeciwnym razie zostałby zmarnowany.

Wrzucaj ścinki, liście, obierki warzywne, skorupki jajek i fusy po kawie, często obracając zawartość kosza. W krótkim czasie będziesz miał doskonały materiał do zmieszania z glebą, który zapewni składniki odżywcze i pożywienie dla Twoich roślin bez dodawania chemikaliów.Jeśli masz problem z mszycami, rozważ użycie biedronek. Biedronki są naturalnymi drapieżnikami mszyc i bardzo skutecznie utrzymują populację mszyc pod kontrolą. Możesz je kupić hurtowo w centrum ogrodniczym lub przez Internet. To znacznie lepsze rozwiązanie niż spryskiwanie roślin pestycydami.Aby brud nie utknął w liściach sałaty i innych warzyw liściastych, użyj ściółki. Kiedy pojawią się rośliny, rozprowadź kilka centymetrów ściółki wokół podstawy roślin. Zapobiegnie to przedostawaniu się brudu do rośliny, a także pomoże zapobiegać brzydkim chwastom. Tylko upewnij się, że ściółka jest ekologiczna i nie jest poddawana działaniu pestycydów.Zachowaj ostrożność podczas przenoszenia roślin z plastikowych pojemników do gleby. Rośliny często kończą ze związanymi korzeniami, gdy spędzają zbyt dużo czasu w plastiku. Powoli odwróć plastikowy pojemnik do góry nogami i delikatnie postukaj, aby usunąć roślinę. Unikaj uszkodzenia delikatnego systemu korzeniowego roślin.Czy teraz rozumiesz, co sprawia, że ​​ogrodnictwo ekologiczne jest wspaniałe? Czy wiesz o nasionach i narzędziach oraz o tym, jak ich używać? Jeśli masz pomysł, jak odpowiedzieć na te pytania, to przeczytałeś i zrozumiałeś, czego potrzeba, aby stać się lepszym i mądrzejszym ekologicznym ogrodnikiem.

Post Author: Joanna