Site Loader

Któż z nas nie przechodził przez proces remontu naszego mieszkania i ponownego projektowania wykończenia danego wnętrza.

Tyczy się to zarówno osób, które są nabywcami nowych mieszkań jak również osób, które nabyły mieszkanie na rynku wtórnym i chcą je dostosować do swojego widzimisię. Łazienka to najczęściej najlepsze pole do popisu zarówno dla naszej wyobraźni jak również dla wyobraźni architekta wnętrz jeśli się na takowego zdecydujemy podczas procesu wykańczania naszego mieszkania. Łazienka to najczęściej kilka prostych elementów wyposażenia, które dobrze zgrane mogą tworzyć naprawdę ciekawą całość. Przede wszystkim sedes, prysznic lub wanna, odpowiednio wielkie lustro oraz szafka na przybory higieniczne. Nie należy zapominać o umywalce, a to ona właśnie będzie głównym tematem naszego tekstu.
Umywalek łazienkowych jest prawdziwe zatrzęsienie i nie mówimy tutaj tylko o kolorystyce jaką możemy wybrać czy kształtach, ale także o podstawowym podziale na kategorie względem montażu. Umywalki łazienkowe możemy podzielić na podblatowe, półblatowe, stojące, wiszące, nablatowe, a także wpuszczane w blat. Głównym elementem każdej umywalki jest tak zwana misa, a więc miejsce w którym możemy zgromadzić wodę. Umywalki łazienkowe to pole do popisu dla wyobraźni.

W najnowszych modelach umywalek pomija się powierzchnię odkładczą, gdzie rolę tego elementu spełnia cały blat na którym zamocowana jest umywalka.

Dodatkowo część z umywalek może mieć specjalny otwór na baterię, jednak nie ma co ukrywać, że coraz częściej wykorzystuje się takie umywalki w których takiego otworu nie znajdziemy. Wiąże się to z tym, że bateria jest montowana naściennie lub wprost do blatu w którym zamocowana jest umywalka. Jak widać z powyższego możliwości aranżacji wnętrza łazienki, a w szczególności umywalki łazienkowej jest naprawdę wiele. Dobór odpowiedniej umywalki łazienkowe ogranicza jak zawsze tylko nasza wyobraźnia i to w jaki sposób będziemy chcieli wykończyć naszą łazienkę.

Post Author: Joanna