Site Loader

Jeśli chcesz stracić zbędną tkankę tłuszczową i zbudować większe mięśnie, możesz to zrobić w zdrowy, zrównoważony sposób modyfikując dietę i swój plan treningowy.

Aby stracić tłuszcz, organizm musi mieć deficyt kalorii. Możesz osiągnąć deficyt kalorii poprzez zwiększenie aktywności fizycznej, spożywanie mniejszej ilości kalorii lub połączenie obu tych sposobów. Najbardziej zrównoważony jest umiarkowany wzrost aktywności fizycznej i zmniejszenie spożycia kalorii.

Jak schudnąć i zwiększyć masę mięśniową?

Jakie składniki zawierają najlepsze suplementy na masę

Spożywanie głównie minimalnie przetworzonej, pełnej żywności bogatej w błonnik, zdrowe tłuszcze i białko pomoże ci osiągnąć deficyt kalorii bez poczucia głodu. Ponadto najlepiej jest włączyć zarówno trening cardio, jak i siłowy, taki jak podnoszenie ciężarów, używanie taśm oporowych lub pilates, do swojej rutyny, najlepiej 5 do 7 dni w tygodniu. Przykłady ćwiczeń cardio o umiarkowanej intensywności obejmują chodzenie, bieganie lub jazdę na rowerze przez ponad 20 minut. Tymczasem trening siłowy pomaga zachować i budować mięśnie oraz może zwiększyć tempo metabolizmu organizmu.

Co więcej, mięśnie są bardziej aktywne metabolicznie niż tłuszcz, co oznacza, że posiadanie większej ilości mięśni na ciele może dodatkowo wspierać utratę wagi poprzez spalanie większej ilości kalorii z tkanki tłuszczowej. Zatem połączenie tych dwóch form ćwiczeń wraz z minimalnie przetworzoną, pełnowartościową dietą wesprze organizm w osiągnięciu deficytu kalorii, spalając tłuszcz i budując masę mięśniową.

Jeśli próbujesz jednocześnie budować mięśnie i tracić tłuszcz, ważne jest, aby zaangażować się w trening siłowy. Trening siłowy w połączeniu z dietą wysokobiałkową pomaga budować nowe komórki mięśniowe w procesie znanym jako synteza białek mięśniowych. Można również wybrać najlepsze suplementy na masę, które pomogą uzupełnić białko w diecie. Powinny one również zawierać kreatynę i inne składniki mineralne, które pomogą nam zwiększyć intensywność treningów i budować siłę i masę mięśniową.

Post Author: Joanna