Site Loader

Częste farbowanie włosów może doprowadzić do osłabienia ich struktury, podobnie jak niewłaściwe suszenie czy też używanie prostownicy i lokówki.

Nieprawidłowe farbowanie może prowadzić do osłabienia włosów, będą wówczas przesuszone, matowe. Możemy wykorzystać różnego rodzaju odżywki, olejki oraz specjalne szampony, które przywrócą blask naszej fryzurze.

Jak prawidłowo farbować włosy?

Farbowanie i odżywianie włosów

Farbowanie jest zabiegiem, który ingeruję w strukturę włosa, zmieniając kolor, wówczas barwnik wnika do środka włosa. Wykorzystanie nieprawidłowo niewłaściwych farb może odbić się niekorzystnie na kondycji włosów. Dlatego możemy stosować różnego rodzaju odżywki, które będą chroniły nasze włosy, będą to także maski o działaniu regenerującym oraz wzmacniającym. Będą to środki zawierające witaminę E, związki, które chronią przed promieniami UV, będą odpowiednio wzmacniały włosy dbając także o ich blask. Często są to środki z naturalnymi składnikami, które mogą posiadać masło shea, mango czy też olej kokosowy. Dodatkowo możemy wybrać odpowiednie szampony przeznaczone dla włosów farbowanych.

Salony fryzjerskie mogą zaoferować nam wiele zabiegów, które zadbają o włosy farbowane, fryzjer będzie wiedział, w jaki sposób dobrać odżywkę do różnego rodzaju włosów. Możemy także zadbać o skórę głowy, stosować szampony czy też odżywki o właściwym pH. Profesjonalne farbowanie włosów w salonie fryzjerskim jest dobrym pomysłem, jeżeli posiadamy włosy kruche, łamliwe, mamy problem z rozdwajającymi się końcówkami. Koloryzacja w salonie to możliwość uzyskania odcienia, na którym nam zależy, nie zawsze farbowanie w domu może przynieść się odpowiednie efekty. Natomiast doświadczony fryzjer będzie wiedział, jak dobrać farbę, aby szybko zmienić kolor włosów na pożądany.

Jeżeli chcemy skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich, możemy wejść na stronę skaczmarzyk.pl, znajdziemy tam informacje na temat oferowanych usług fryzjerskich dla kobiet oraz mężczyzn w Krakowie. Będziemy mogli liczyć na strzyżenie, koloryzację, repigmentację, oferowane jest także tonowanie włosów. Wykonamy tam także stylizacje, jak również wiele zabiegów pielęgnacyjnych, będzie to także botoks na włosy czy też prostowanie z wykorzystaniem keratyny.

Post Author: Joanna