Site Loader

Sprzedawanie i kupowanie złota zainteresowało więcej ludzi niż kiedykolwiek, zwłaszcza że gospodarka na całym świecie nie była dobra.

Po pierwsze, musisz zdobyć solidną wiedzę na temat inwestowania w złoto. Czytaj dalej, aby uzyskać doskonałe wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać złoto.Cena złota często się zmienia, więc przed próbą sprzedaży musisz znać wartość swojego złota. Jeśli zdecydujesz się sprzedać swoje złoto, sztuki o różnych wartościach karatów powinny być ważone i wyceniane osobno. Nie sprzedawaj biżuterii, która jest cenniejsza ze względu na producenta lub projektanta.Kiedy idziesz sprzedać swoje złoto, upewnij się, że Twoje oczekiwania nie są zbyt wysokie i weź ze sobą dowód tożsamości wydany przez rząd. Sprzedawcy złota płacą średnio od 70 do 80 procent rzeczywistej wartości. Prawo wymaga, aby kupcy prosili sprzedawców o identyfikację przy zakupie złota, aby pomóc policji w dochodzeniu w sprawie skradzionej własności.Upewnij się, że dealer, którego rozważasz, jest licencjonowany. Upewnij się również, że dealer jest aktywny w renomowanych organizacjach w branży. To biznes, w którym jest dużo rekinów, więc im więcej rzeczy dowodzi zasadności operacji, tym lepiej dla Ciebie.Bądź świadomy wszelkich opłat, które wiążą się z transakcją zakupu złota. Zakupy online wiążą się z kilkoma rodzajami opłat. Możesz cierpieć z powodu marży w wysokości nawet dziesięciu procent od dealera. Przeczytaj wszystko drobnym drukiem, aby dowiedzieć się o wszelkich opłatach związanych z zakupemNiezależnie od tego, gdzie sprzedajesz swoje złoto, zostaniesz poproszony o prawo jazdy lub inną formę identyfikacji. Upewnij się, że masz go przy sobie, kiedy idziesz na transakcję. Jeśli przygotowujesz się do sprzedaży i nie zostaniesz poproszony o dowód tożsamości, powinno to wywołać dużą czerwoną flagę.Jeśli chcesz sprzedać złoto, pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest to, czy zamierzasz oferować je jako całą biżuterię, czy szukać wartości stopu. Świetne wskazówki dotyczące wydobywania prawdziwej wartości z rynków złota

Zwykle wartość stopu otrzymasz tylko od prywatnych sprzedawców i lombardów.

Nie poddawaj się; w końcu pojawi się właściwy kupujący.Uważaj na kupujących „wyskakujące okienka”. Osoby te podróżują z miejsca na miejsce, publikując reklamy, które przyciągają sprzedawców obietnicą dużej wypłaty. W wielu przypadkach ci kupujący opuszczają miasto, nie płacąc sprzedającym tego, co im się należy. Zawsze przeprowadzaj badania dotyczące każdego, komu planujesz sprzedawać.Staraj się unikać kupowania złotych monet w małych sklepach, które podają się za renomowanych dealerów. Chcesz mieć pewność, że ludzie, z którymi masz do czynienia, mają naprawdę dużą wiedzę na temat biznesu, więc w twoim najlepszym interesie byłoby znalezienie handlarza złotem, który ma znacznie większe zapasy.Pamiętaj, aby wybrać solidnego dealera z dobrą historią. Zadzwoń do Better Business Bureau, aby upewnić się, że dealerzy mają dobrą reputację. Możesz skorzystać z Better Business Bureau, aby sprawdzić, czy w związku z dealerem zgłoszono skargi lub negatywne roszczenia. Jeśli złożono reklamację, skorzystaj z usług innego sprzedawcy.Aby skorzystać z potencjału wzrostu złota, rozważ fundusze indeksowe złota. Można nimi łatwo handlować na giełdach. Na przykład CBOE Gold Index z grubsza śledzi ceny złota, zarówno w górę, jak i w dół, poprzez handel firmami wydobywczymi złota. Istnieją fundusze giełdowe, które handlują kontraktami terminowymi na złoto, ale są one dość niestabilne.Rynek złota to opłacalny sposób inwestowania, dlatego wiele osób jest zainteresowanych zaangażowaniem się. Jednak w wielu przypadkach nie wiedzą, co robią, więc nie zarabiają ani nawet ich nie tracą. Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci wielu informacji na temat udanego handlu złotem.

Post Author: Joanna