Site Loader

Podczas remontu często wymieniamy także stare meble, niekiedy może pojawić się problem z ich wywozem oraz utylizacją.

Gabarytów nie możemy umieścić przy zwykłym koszu na śmieci, powinniśmy sprawdzić, kiedy są wywożone lub też wynająć firmę, która zajmuje się wywozem gabarytów. Warto pamiętać, iż często będą to duże meble, komody, sofy, wersalki, które mogą być dość ciężkie. Dlatego też będziemy potrzebowali pomocy lub też możemy skorzystać z usług firmy, która zniesie wszystkie meble i wywiezie je w odpowiednie miejsce.

Jak pozbyć się gabarytów?

Wywóz i utylizacja mebli

Meble są to odpady wielkogabarytowe, dotyczą ich przepisy, które określają, iż nie mogą być one wrzucane do zwykłego kontenera. Często meble mogą zawierać lakier, farby, różnego rodzaju tworzywa sztuczne. W przypadku wielu rodzajów mebli znajdziemy także odpady metalowe, mogą być to różnego rodzaju śruby, prowadnice, stelaże wzmacniające konstrukcje. Zatem będą to odpady mieszane, które należy odpowiednio posegregować. W przypadku łóżek będzie to także duża ilość gąbki, różnego rodzaju materiał, a także sprężyny metalowe. Jeżeli nie posiadamy własnego transportu, potrzebujemy pomocy ze zniesieniem, możemy skontaktować się z firmą, która zajmuje się profesjonalnym wywozem oraz utylizacją odpadów.

Gminy prowadzą zbiórkę odpadów, możemy dostarczyć je we własnym zakresie, często jednak nie posiadamy odpowiedniego pojazdu czy też przyczepy, która umożliwi wywóz dużej wersalki. Dlatego też skorzystanie z usługi firmy, która może postawić kontener, zebrać wszystkie meble i wywieźć je w odpowiednie miejsce będzie bardzo dobrym pomysłem. Możemy poszukać firm, które działają w naszej okolicy, możemy ustalić termin, godziny odbioru, firma będzie dysponowała odpowiednimi kontenerami oraz pojazdami, które pozwolą na wywiezienie gabarytów. Dodatkowo firma będzie posiadała pracowników, którzy będą mogli znieść ciężkie meble, niekiedy też wykorzystają różnego rodzaju sprzęt, pasy, wózki, które umożliwią załadunek gabarytów.

Gabaryty zostaną wywiezione do firm, które prowadzą takie usługi jak utylizacja mebli warszawa jest miastem, gdzie możemy łatwo skontaktować się z firmą transportową, która może znieść wszystkie gabaryty. Firmy tego typu zajmują się także opróżnianiem piwnic, mieszkań, wywozem innych odpadów, takich jak elektrośmieci. Dzięki temu będziemy mogli w sposób szybki i legalny pozbyć się dużych odpadów.

Post Author: Joanna