Site Loader

Brak zęba nie jest problemem tylko estetycznym, ale też problemem natury funkcjonalnej, gdyż nie możemy przez to prawidłowo rozdrabniać pokarmów.

Jeśli więc utraciliśmy zęba, musimy jakoś odtworzyć ten brak. W przypadku zastąpienia jedynie funkcji estetycznej można zastosować różnego rodzaju protezy, zarówno na stałe, jak i tymczasowo, natomiast kiedy chcemy odtworzyć również poprawne rozdrabnianie pokarmów, konieczne okazuje się wszczepienie implantu. Implanty Wrocław są najlepszym sposobem na poprawę funkcji rozdrabniania pokarmów i w zasadzie jedynym rozwiązaniem pozwalającym uzyskać wygląd zbliżony do naturalnego. Żadna proteza nie może nam zagwarantować takiego efektu estetycznego, jaki da nam implant.

Implanty – metoda wszczepienia

Jak wszczepia się implanty zębów?

Wszczepienie implantu zębowego jest dość skomplikowaną procedurą i na pewno nie można tego wykonać u zwykłego lekarza stomatologa, gdyż jest to dość wymagający proces, który będzie możliwy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy skorzysta się z pomocy profesjonalnego implantologa.

W pierwszej kolejności wykonuje się konsultację, na której lekarz ocenia, czy konkretny pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Jeśli kość w miejscu wszczepienia nie jest wystarczająco gruba, niestety takiego implantu wszczepić nie można. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu polegającego na zagęszczeniu kości. Od tego zabiegu trzeba odczekać kilka miesięcy, aż uzyskany zostanie końcowy efekt. Następnie wszczepia się specjalną śrubę w kość i jest to wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Śruba jest nazywana śrubą gojącą. Kiedy śruba w kości się zagoi, mocuje się na niej specjalny łącznik, a na nim koronę stalową wykończoną ceramiką i na tym wszystko się kończy. Po jakimś czasie pacjent odwiedza tylko gabinet w celu przeprowadzenia wizyty kontrolnej, na której sprawdza się, czy implanty Wrocław zostały poprawnie zainstalowane i czy wszystko się już ostatecznie zagoiło.

Post Author: Joanna