Site Loader

Odpowiednia regulacja temperatury w domu jest podstawą dobrego funkcjonowania. W zimie liczy się przede wszystkim dobre ogrzewanie, latem natomiast – odpowiedni ruch powietrza. Może to być wentylator, ale coraz więcej osób wybiera klimatyzację. Jak wybrać klimatyzator, i ile kosztuje zainstalowanie klimatyzacji w domu i mieszkaniu? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Klimatyzacja do domu – zalety

Coraz częściej mówi się o ocieplaniu klimatu – jego skutki odczuwamy na każdym kroku. Obecnie klimat z roku na rok robi się coraz ostrzejszy – mamy nieco dłuższe zimy, tak samo jak miesiące letnie, które charakteryzują się dość wysokimi temperaturami. W odpowiedzi na te wyzwania, Polacy coraz bardziej chcą dostosować się do panujących warunków, kupując między innymi klimatyzatory. Niedroga i skuteczna klimatyzacja dostępna w serwisach typu sprzedajemy.pl zapewni komfort w gorące miesiące i może sprawić, że będzie Ci się żyło po prostu lepiej.

Klimatyzacja do domu to niebywała ulga w upałach. Otwieranie okien, kiedy na zewnątrz jest 30 stopni Celsjusza może tylko pogorszyć naszą sytuację. Z drugiej strony wiele osób, korzystających, z klimatyzacji skarży się na suchość w gardle czy oczach. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby klimatyzator był dobry, oraz by regularnie go czyścić.

Ile kosztuje klimatyzacja?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje klimatyzator. Niektórzy myślą, że jest to tak drogi zakup, że przeciętny Kowalski nie jest w stanie sobie na niego pozwolić. Rzeczywistość jest jednak zgoła zupełnie inna. Klimatyzatory wcale nie muszą być drogie. Zależnie od tego, jakiego klimatyzatora użyjemy, cena będzie się różnić, jednak nieznacznie. Przykładowo klimatyzator przenośny (którego montaż jest niezwykle prosty) będzie kosztować około 1500 do 3000 złotych, natomiast klimatyzator typu split, który musi być zamontowany zarówno w ścianie wewnętrznej i zewnętrznej, kosztuje od 2000 do 4000 tysięcy złotych. Jednocześnie tego typu klimatyzatory są nieco bardziej wydajne oraz ciche. Warto również wskazać na koszy montażu klimatyzacji – zależnie od typu klimatyzatora oraz metrażu mieszkania, kosztuje on od 1000 do nawet 15000 złotych.

Jak czyścić klimatyzację?

Czyszczenie klimatyzacji to bardzo ważny aspekt użytkowania tego komfortowego urządzenia. Sposób czyszczenia zależy tutaj oczywiście od typu klimatyzatora. Przede wszystkim przy czyszczeniu klimatyzacji nie można stosować żadnych rozpuszczalników ani ostrych czy szkodliwych dla zdrowia substancji (istnieje niebezpieczeństwo, że taką substancję żrącą zaczniemy wdychać w momencie gdy klimatyzator zacznie działać). Każdy klimatyzator ma specjalny filtr – ten może być umieszczony w klimatyzatorze w różny sposób. W większości przypadków filtr możemy wymienić samodzielnie, jednak zdarzają się też klimatyzatory, które raz na jakiś czas czyści specjalna firma. Przy czyszczeniu klimatyzacji ważna jest dokładność oraz pozostawienie sprzętu do „wyschnięcia” na jakiś czas po zabiegu.

Post Author: Joanna