Site Loader

Wybierając okna do domu, wiele osób zastanawia się nad rodzajem stolarki, zasadniczo wybieramy najczęściej okna drewniane lub też wykonane z PVC.

Właściciele domów jednorodzinnych najczęściej wybierają okna drewniane, natomiast w bloku najpopularniejsze są okna PVC. Dodatkowo okna PVC mogą posiadać okleiny imitujące drewno, możemy wybrać różne kolory oraz odcienie oklein. W przypadku okiem drewnianych mamy do wyboru bardzo wiele odcieni kolorystycznych, podobnie jak w przypadku PVC, możemy wybrać kolory zbliżone do różnych gatunków drewna. Oczywiście mogą być to okna wykonane na wymiar, mogą posiadać kształty zaokrąglone, dopasowane do otworów okiennych w domu.

Wysokiej jakości stolarka okienna do domu i mieszkania

Ciepłe i eleganckie okna

Wybierając okna zwracamy uwagę na właściwości izolacyjne, obecnie stosuje się rozwiązania dwuszybowe, które zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną. Dobranie odpowiednich okien oraz drzwi może zmniejszyć w przyszłości rachunki za ogrzewanie. Jedną z ważnych właściwości okien jest przepuszczalność światła, warto wybrać okna o niższych profilach, które zapewnią w środku dużo światła. Obecnie możemy wykorzystać również rolety zewnętrzne, które będą zwiększały bezpieczeństwo, mogą być to rozwiązania sterowane pilotem lub za pomocą smartfona. Kolor rolet możemy dobrać do kolorystyki okien oraz drzwi. Dostępne są także drzwi garażowe, mogą być to modele ocieplone, gdzie okleina zostanie dobrana do kolorystyki pozostałych elementów. Mogą być to bramy garażowe sterowane pilotem lub też otwierające się automatycznie, kiedy pojazd znajdzie się w pobliżu.

Nowoczesne szyby zapewniają izolację nie tylko termiczną, ale także akustyczną, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w pobliżu drogi szybkiego ruchu czy też przy torach kolejowych, warto wybrać okna o lepszych parametrach. Stosowane są obecnie specjalne rozwiązania, takie jak folia akustyczna w przypadku szkła laminowanego, która może zmniejszyć słyszalne dźwięki. Zwracamy uwagę również na profil okna, okucie, należy wybrać stolarkę o jak najlepszych parametrach, dzięki czemu będzie służyła nam bezawaryjnie przez wiele lat, pozwoli nam to także na rzadsze serwisowanie.

Bardzo ciekawą ofertę możemy znaleźć na stronie termalux.net – Okna, drzwi, rolety, bramy w różnych rozmiarach, w różnym stylu oraz kolorystyce możemy zamówić zgodnie z naszymi potrzebami, można dobrać oczywiście rozmiar, wybrać okna z PVC lub też okna drewniane.

Post Author: Joanna