Site Loader

Z biegiem lat w czasie eksploatacji naszego pojazdu mogą się pojawić różnego rodzaju rysy na naszym lakierze, z pewnością lakier nie będzie błyszczał się tak jak na początku, może być to spowodowane różnego rodzaju uszkodzeniami, ale także faktem iż lakier będzie wystawiony na działanie promieni słonecznych, wówczas może z czasem zmatowieć.

Obecnie mamy jednak możliwości aby przywrócić blask naszemu lakierowi, będzie z pewnością wyglądał dużo lepiej po odpowiednim odnowieniu.

Jak odnowić wygląd starszego samochodu?

Profesjonalne środki lakiernicze Prospray refinish

Oczywiście można wyczyścić całe podwozie, należy wówczas zwrócić uwagę aby wszystkie powierzchnie zostały odpowiednio odtłuszczone, następnie można nałożyć odpowiednie lakiery czy też masę przypominającą masę bitumiczną która będzie odpowiednim zabezpieczeniem także przed kamykami, które mogą prowadzić do uszkodzenia lakieru co następnie może być pierwszym ogniskiem korozji. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na odnowienie lakieru w naszym samochodzie, z pewnością po kilku latach nie będzie on wygląda dobrze jak na samym początku.

Oczywiście przyczyną zmatowienia lakierów będą różnego rodzaju rysy, odpryski na naszym lakierze, warto zwrócić uwagę iż może być to wiele przyczyn, może być to przykładowo grad. Dodatkowo jeżeli nasze auto stoi na otwartym parkingu, wówczas dodatkowo może być narażone na czynniki zewnętrzne. Dlatego też można wykonać zabiegi detailingu polegające na odnowieniu lakieru, wówczas można zdjąć wierzchnią warstwę lakieru, zniwelować wszystkie rysy tak aby nasz lakier był jednolity, następnie można go wypolerować.

Jednak w przypadku kiedy polerowanie nie pomaga, wówczas będziemy mogli skorzystać z różnego rodzaju usług lakierniczych. Warto zwrócić uwagę na takie środki jak prospray refinish, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością, dzięki czemu będziemy mieli pewność iż lakier został położony w sposób odpowiedni. Mogą to być oczywiście farby i lakiery z przeznaczeniem do różnego rodzaju napraw, także mogące odpowiednio zabezpieczać nasze podwozie.

Post Author: Joanna