Site Loader

Pompy dozujące to rozwiązanie które pozwalają na dostarczenie określonej ilości cieczy w danym okresie czasu.

Z pewnością możemy wykorzystać je wszędzie tam gdzie do produkcji potrzebna jest ciecz. Często są te pompy z regulacją przepływu, dzięki temu będziemy mogli kontrolować ilość cieczy. Oczywiście mogą posiadać one bardzo różną wydajność od kilku miligramów do kilkudziesięciu litrów w określonej jednostce czasu. Mogą być to pompy membranowe, przykładowo stosowane w uzdatnianiu wody czy też w przemyśle chemicznym. W tym przypadku działanie opiera się na ruchach membrany, która napędzana jest za pomocą elektromagnesu. Znajdują się tutaj także zawory odpowietrzające, różnego rodzaju rozwiązania które pozwalają na łatwe sterowanie pompą.

Systemy dozowania cieczy

Uniwersalne pompy dozujące dla przemysłu

Pompy dozujące, które znajdziemy także w przemyśle farmaceutycznym, mogą być odpowiedzialne za dostarczanie odpowiedniej ilości różnego rodzaju substancji chemicznych, składników do produkcji leków. Często wykorzystuje się je także w oczyszczalniach ścieków, mogą dozować różnego rodzaju preparaty, które odpowiedzialne będą za wytrącanie zawiesiny, usuwanie bakterii. Dozowniki tego typu sprawdzają się także w przemyśle chemicznym, w tym przypadku możemy mieć do czynienia z różnego rodzaju substancjami żrącymi, niebezpiecznymi, mogą być to przykładowo kwasy.

Dlatego do budowy wykorzystuje się materiały odporne na działanie tego rodzaju czynników, dodatkowo znajdziemy także pompy odporne na działanie wysokiej temperatury. W niektórych procesach potrzebna jest ciecz o określonej temperaturze, dzięki czemu można uzyskać określoną konsystencję oraz lepkość. Naturalnie można wykorzystać różne rodzaje pomp w zależności od przesyłanej cieczy, mogą być to pompy tłokowe, membranowe czy też zębate. Nowoczesne pompy mogą być sterowane także za pomocą automatyki przemysłowej, pozwala to na odpowiedni nadzór nad pompą, dozowanie odpowiedniej ilości cieczy. Mogą posiadać one różne tryby, ustawienia częstotliwości dozowania, innym parametrem będzie także przepływ w danym okresie czasu.

Uszkodzone pompy możemy zregenerować, tego rodzaju usługi świadczy firma manflex głowice mieszające czy też inne podzespoły które odpowiadają za prawidłowe działanie maszyny mogą z czasem ulec uszkodzeniu, jeżeli inne części pompy pozostają w dobrym stanie, wówczas możemy wykonać naprawę, odpowiednią regenerację.

Post Author: Joanna