Site Loader

Jak się okazuje uprawa marihuany w warunkach domowych w naszym kraju jest jak najbardziej możliwa i tak naprawdę nie ma w tym nic złego.

Zanim, jednak się za to zabierzemy musimy wiedzieć jak to zrobić. Oprócz odpowiedniego sprzętu i miejsca warto zadbać także o nawozy. Zagwarantują one wzrost roślin na odpowiednim poziomie. Jednak zanim powiemy sobie cokolwiek o nawozach to wspomnijmy także o tym, że znaczenie ma także same podłoże uprawowe.

Sposoby hodowli

Już na samym początku warto zaznaczyć, że każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Zacznijmy od klasycznej ziemi. Na uprawę w ziemi najczęściej decydują się początkujący hodowcy, ponieważ jest to sposób najmniej wymagający. W rzeczywistości może być to nawet zwykła ziemia doniczkowa – ważne, żeby była ona wysokiej jakości i nie zawierała w swoim składzie sztucznego nawozu o przedłużonym uwalnianiu, gdyż nie jest on zbyt dobry do uprawy marihuany. Druga metoda uprawy konopi w domu to metoda bezglebowa, czyli inaczej mówiąc hydroponiczna uprawa konopi. Zapewne nie wszyscy o niej słyszeli, dlatego powiedzmy sobie na czym ona polega. Tutaj bardzo szybko pobierane są składniki odżywcze przez co rośliny szybciej rosną, a także są większe. Jednak z drugiej strony ta technika będzie wymagała od nas większej dokładności przez co raczej nie nadaje się dla początkujących hodowców.
Stosować nawozy czy nie?

Nawozy są korzystne

Jak wcześniej było wspomniane w hodowli konopi zaleca się stosowania nawozów, aby plony były bardziej obfite. Jednak znaczenie ma jakość takiego nawozu i warto zwracać na to uwagę. Dobrze jest decydować się na nawozy organiczne, gdyż są pochodzenia głównie zwierzęcego, a będzie to korzystne zarówno dla naszych roślin jak i dla środowiska. Jeśli teraz ktoś z nas zastanawia się gdzie kupić takie nawozy do marihuany to wystarczy tylko, że wpiszemy w naszą przeglądarkę coś takiego jak nawozy do marihuany sklep. Jednak bardzo ważne jest to, aby zwracać uwagę na to czy dany sklep jest polecany przez innych klientów. W przeciwnym wypadku możemy kupić niskiej jakości produkty.

Post Author: Joanna