Site Loader

Jeżeli chcemy usunąć chwasty z upraw, warto zwrócić uwagę, iż pielenie na dużych obszarach nie sprawdza się, zajmuje dużo czasu, jest kosztowne.

Dlatego też poszukujemy innych sposobów na łatwe usuwanie chwastów, obecnie wykorzystujemy herbicydy, czyli środki chemiczne, które pozwalają na zahamowanie rozwoju chwastów na danym terenie. Dzięki temu nie musimy korzystać z nieskutecznych sposobów usuwania roślin niepożądanych. Warto pamiętać, iż usunięcie chwastów zwiększy plony, rośliny uprawne, które nie muszą konkurować z chwastami z pewnością będą miały lepsze warunki do rozwoju.

Ochrona upraw przez eliminację chwastów

Jak skutecznie pozbyć się chwastów?

Chwasty mogą przyczynić się do dużych strat jeżeli chodzi o plony, dlatego ich eliminacja z pewnością pozwoli zwiększyć zysk. W zależności od typu upraw znajdziemy w nich charakterystyczne chwasty, często są to chwasty trawiaste dwuliścienne, w tym przypadku możemy zakupić herbicydy, które bardzo dobrze będą sobie radziły z tego typu problemem. Pierwsze oznaki występowania chwastów spotkamy wczesną wiosną, kiedy zaczynają wzrastać różne rośliny na polach uprawnych. Warto zwrócić uwagę, iż wiele chwastów może wyrastać szybciej niż rośliny, na których nam zależy. Dlatego możemy zastosować herbicydy doglebowe, które będą odpowiedzialne za eliminowanie wzrostu chwastów z nasion. Dzięki temu roślina uprawna będzie miała odpowiednie warunki, nie będzie musiała konkurować z chwastami na początku wzrostu. W ten sposób możemy uzyskać bardzo dobre rezultaty, rośliny będą szybko się rozwijały, dzięki temu możemy liczyć nie tylko na wyższe plony, ale także uzyskać je wcześniej.

Przed aplikacją herbicydów należy zapoznać się z instrukcją, producenci określają w jakich warunkach należy wykonać oprysk, jaką ilość środka należy rozcieńczyć z wodą. W ten sposób będziemy mogli uzyskać najlepsze efekty naszych działań. Naturalnie aplikacja herbicydów w czasie deszczu czy też upałów nie jest najlepszym pomysłem, najlepiej jest wybrać odpowiednią temperaturę oraz warunki pogodowe, które pozwolą na wchłonięcie herbicydów przez roślinę. Dlatego wielu rolników wykonuje opryski późnym wieczorem lub też wczesnym rankiem, kiedy temperatura nie jest wysoka. Jeżeli herbicyd powinien być stosowany doglebowo, działać na korzenie, wówczas należy wybrać porę dnia, kiedy gleba jest nieco wilgotna, przykładowo może być to pora po opadach deszczu, ponieważ aplikacja na glebę wyschniętą może spowodować, iż herbicyd po prostu spłynie.

Chwasty są dość częstym problemem w przypadku upraw kukurydzy, w tym przypadku możemy wybrać bardzo skuteczne herbicydy, które usuną chwasty typowe dla upraw kukurydzy. Zawierają one odpowiednie substancje czynne, które mogą łatwo poradzić sobie z tego typu roślinami niepożądanymi. Jednym ze środków tego typu jest mezonir, możemy zakupić go na stronie https://innvigo.com/mezonir-340-wg/, jest to herbicyd, który niszczy chlorofil w roślinach, dzięki czemu hamuje syntezę aminokwasów. Wzrost roślin zostaje powstrzymany, często może także prowadzić do obumierania chwastów.

Post Author: Joanna