Site Loader

Hala sportowa jest często miejscem bardzo wychłodzonym.

Zdarza się, że gdy sportowcy rozpoczynają swój trening, muszą nakładać na siebie kilka warstw odzieży, aby nie zmarznąć w jego początkowym etapie. W tym artykule dowiesz się, czy ogrzewanie hali może być tanie i efektywne.

BAJOŃSKIE SUMY ZA OGRZEWANIE

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ogrzewanie hali tradycyjnymi metodami może być bardzo drogie. Już same opłaty za CO są dość kosztowne. Poza tym, za ogrzewanie konwekcyjne płacisz od momentu przekręcenia kurka do momentu wychłodzenia grzejnika. Dodatkowo, jeśli chcesz ogrzać spory obiekt, musisz uruchomić kaloryfery na kilka godzin przed planowanym treningiem, aby ciepłe powietrze mogło wypełnić halę. Niestety, wraz z każdym otwarciem drzwi, temperatura automatycznie się obniża.

JEST ROZWIĄZANIE TO PROMIENNIK IR

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania jest promiennik IR. Emituje on promienie podczerwone, przypominające te słoneczne. Po pierwsze, tego typu metoda charakteryzuje się ekspresowym działaniem. Już w sekundę po uruchomieniu, zaczniesz odczuwać ciepło. Po drugie, przyjemna temperatura odczuwana jest przez osoby, znajdujące się w pomieszczeniu, nawet mimo otwieranych drzwi. Po trzecie, promienniki IR nie są drogie w eksploatacji. Urządzenie o mocy 2kW będzie Cię kosztowało około złotówki za godzinę korzystania.

Promiennik podczerwieni ma też inne zalety. Jest:
• Bezpieczny w użytkowaniu,
• Łatwy w obsłudze,
• Bezwonny,
• Cichy,
• Niewielkich rozmiarów;

PRZYGOTUJ PROFESJONALNĄ SIEĆ

Jeśli chcesz, aby promienniki IR znalazły się w Twojej hali, koniecznie skontaktuj się z ekspertami. Znajdziesz ich, np. w firmie Irsystem. To bardzo ważne, aby przygotowaniem takiej instalacji zajęli się eksperci. Mają oni bowiem odpowiednią wiedzę. Odwiedzą Twoją halę i dokonają niezbędnych pomiarów. Później nastąpi faza, polegająca na przygotowaniu projektu. Jeśli propozycja zostanie przez Ciebie zaakceptowana, eksperci przystąpią do montażu. To inwestycja na wiele lat, która z pewnością się opłaci i szybko zwróci.

Post Author: Joanna