Site Loader

Lifting powiek można wykonać na powiece górnej i na powiece dolnej.

Daje to świeży, młodzieńczy wygląd wokół oczu, jednak lifting powiek nie koryguje opadania brwi. Jeśli u pacjenta występuje opadanie, konieczne jest uniesienie linii brwi. Zabieg ten można wykonać osobno lub w tym samym czasie co plastykę powiek.

Jak zyskać młodszy wygląd dzięki poprawie wyglądu powiek

Czym jest plastyka powiek?

W okolicach oczu struktura tkanki łącznej jest bardzo słaba. Wraz z wiekiem tkanka wokół oka zwisa. Ta zmniejszająca się elastyczność skóry powoduje, że mniejsze tłuszczowe poduszki oczodołu stają się bardziej widoczne. Może to powodować dwa rodzaje wizualnie nieatrakcyjnych cech. To powoduje, że tworzą się tak znane worki łzowe. Te związane z wiekiem złogi tłuszczu są często dziedziczone i można je usunąć za pomocą plastyki powiek dolnych. Na górnej powiece oka może tworzyć się opadająca pokrywa, zwana również pokrywą wiszącą. Następnie zagięcie to zakrywa górną powiekę. Już istniejąca, zwisająca powieka, często staje się jeszcze bardziej widoczna, gdy elastyczność skóry dalej się zmniejsza. Wyglądasz wtedy na osobę zmęczoną i wyczerpaną.

W specjalnej chirurgii laryngologicznej podczas operacji wykorzystuje się małe, dyskretnie rozmieszczone nacięcia, przez które usuwany jest nadmiar skóry, a czasem także tkanki tłuszczowej zalegającej wokół oka. Przy korekcji dolnej powieki nacięcie wykonuje się nieco poniżej rzęs. Podczas korygowania górnej powieki chirurg umieszcza linię nacięcia w tak zwanym fałdzie powieki. W rezultacie późniejszy szew jest prawie niewidoczny. Lifting powiek wykonywany jest zwykle w warunkach ambulatoryjnych oraz w znieczuleniu miejscowym. Zabieg tego rodzaju trwa około 90 minut, lekarz wycina fragmenty skóry powieki górnej oraz dolnej, może także usunąć nadmiar zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Szwy zostają zdjęte po około tygodniu.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zabieg, jakim jest plastyka powiek warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy klinikę, która może znacznie poprawić nasz wygląd. Z pewnością jest to możliwość poprawienia wyglądu, wygładzenie zmarszczek oraz lifting skóry wokół oczu. W ten sposób możemy się nieco odmłodzić, jest to zabieg, który często stosowany jest u osób starszych, kiedy skóra twarzy jest bardziej wiotka, w ten sposób stanie się bardziej elastyczna.

Post Author: Joanna