Site Loader

Praktycznie co roku przed każdym z nas staje zadanie wybory lokacji w którą chcielibyśmy się udać na wakacje.

O ile bogatsi mogą przebierać w podróżach zagranicznych o tyle większość z naszych rodaków decyduje się na pozostanie w kraju, ponieważ jest to tańsza opcja, nie musimy płacić za podróżowanie samolotem czy autokarem, a do tego celu możemy użyć własnego auta, co na pewno będzie tańszym rozwiązaniem. Więc wielu z nas staje przed dylematem, jaki kierunek swoich wakacyjnych wojaży powinniśmy wybrać w danym roku. Najczęściej sezon urlopowy przypada na okres wakacyjny, kiedy to również nasze pociechy mają chwilę odetchnienia od nauki i wbijania do swoich głów jakże niezwykle ważnej i potrzebnej wiedzy. Wróćmy jednak do tematu wyboru kierunku naszych wakacji w kraju.

Możemy wybrać północ, a wiec odwiedzenie jednej z wielu nadmorskich miejscowości, gdzie zasmakujemy dań przyrządzonych z niedawno wyłowionych ryb i innych owoców morza. Zasmakujemy również powiewu świeżej bryzy z nad Bałtyku. Przeżyjemy zapewne nie jeden zachód oraz wschód słońca. Ponadto, dowiemy się, że latem, woda w Bałtyku wcale nie jest cieplejsza. Jednak zawsze pozostaje nam wybór skierowania się bardziej ku północnemu wschodowi naszego kraju, abyśmy mogli zaznać nieco cieplejszych wód polskich pojezierzy. W tych miejscach również znajdziemy wiele sklepów z pamiątkami, czy chociażby lokalnych knajp, które zaserwują nam dania lokalnej kuchni, czy nawet kraftowe piwa z nieopodal położonych browarów.

Mazury, Bałtyk, Tatry, Karpaty, a może Pojezierze Augustowskie?

Jednak do coraz bardziej uczęszczanych turystycznych miejsc należy zaliczyć Zakopane.

Zakopane, miejscowość w polskich górach, a więc na południu, które cechuje się naprawdę między innymi dużą ilością zagranicznych turystów. Między innymi ze względu na corocznie odbywający się konkurs skoków narciarskich. Któż z nas nie kibicował Adamowi Małyszowi podczas tak zwanej Małyszomanii. Jeśli więc interesują Cię apartamenty Zakopane to nie zwlekaj, ponieważ do najbliższego konkursu skoków narciarskich pozostało już naprawdę niewiele czasu.

Post Author: Joanna